Прокурорів дратує згадка про \”Росукренерго\”

Лідер партії \”Батьківщина\”, екс-прем\’єр-міністр України Юлія Тимошенко заявляє, що державне обвинувачення під час судового розгляду \”газової\” кримінальної справи намагається уникнути найменшої згадки причетності \”Росукренерго\” до змін умов постачання та транспортування природного газу.

\”На слово \”Росукренерго\” прокурори дружно встають. Перша сигнальна система: світло-слина\”, – прокоментувала Юлія Тимошенко багаторазові протести прокурорів під час її запитань до свідка обвинувачень – колишнього заступника начальника департаменту по співпраці з Росією НАК \”Нафтогаз України\” Андрія Іванова.

До речі, під час надання своїх свідчень Андрій Іванов визнав, що умови, на яких Україна закуповувала російський природний газ в 2009 році, були більш вигідними, ніж за результатами підписання \”харківських угод\” в 2010 році.

Крім того, цей свідок також визнав, що фактично з приходом на внутрішній газовий ринок України компанії \”Росукренерго\” був розірваний зв\’язок формування ціни на природний газ та ставки його транзиту територією України.

Щоразу, як у показаннях Андрія Іванова фігурували слова \”Росукренерго\”, \”вигідність\”, головуючий у справі суддя Родіон Кірєєв разом з прокурорами починали робити зауваження Юлії Тимошенко за те, що вона нібито замість питань пропонує свідкові готові відповіді.

На думку Юлії Тимошенко, така поведінка судді і представників сторони державного обвинувачення пов’язана з тим, що покази свідка Андрія Іванова фактично спростовують обвинувачення, які були висунуті Генеральною прокуратурою.

\”Я запитала Андрія Іванова: формула обрахування ціни на газ в 2009 і 2010 році – дія однакова? Він сказав: так, одна і та сама формула. Я запитала: яка ціна була для споживачів на імпортований газ в 2009 році? Він сказав: 232 долара. Тоді я йому задала питання: а на базі тієї ж формули яка ціна діє сьогодні, про яку домовився Янукович на базі \”харківський угод\”? Він сказав: 354 долари\”, – уточнила вона коло своїх запитань до свідка.

\”Ось вам і вся газова справа. Я не здала ні п’яді української землі, жодного об’єкту державної власності і здобула ціну 232 долара в 2009 році. Янукович здав майже назавжди землю під Чорноморський флот, здає зараз газотранспортну систему України, а на ціну вийшов – 354 долара. Так проти кого треба порушувати кримінальні справі?\” – запитала вона.

Юлія Тимошенко наголосила, що сьогоднішні показання свідків ще раз підтверджують законність її дій на посаді прем\’єр-міністра в 2009 році. \”Мої дії під час кризи були єдино можливими, було вигідні для України і жоден національний інтерес і закон не був зданий\”, – підкреслила вона.

peredplata