Папієв vs Федорук

Папієв vs ФедорукГубернатор Папієв: «За 17 років головування Федорука Чернівці обікрали»

Голова Чернівецької облдержадміністрації Михайло Папієв вважає, що за 17 років головування Миколи Федорука Чернівці просто обікрали. Про це губернатор заявив сьогодні – на прес-конференції.

– Є всі підстави говорити, що за 17 років місто недоотримало близько одного мільярда доларів, – сказав Михайло Папієв.

Зокрема, він нагадав слова начальника УМВС області генерала Миколи Харабари про те, що за ці кошти тротуари Чернівців можна було б вимостити золотом.

Тепер губернатор обіцяє допомогти місту фінансово. Зокрема, міністерство палива, енергетики і вугільної промисловості, з яким область у березні уклала угоду про співробітництво, готове вкласти 12 мільйонів гривень у завершення другої гілки газопроводу до Чернівців, 18 мільйонів у спорудження нової трансформаторної підстанції та високовольтної лінії для за живлення міста, а також 4,5 мільйонів в модернізацію насосних станцій водоканалу..

– Хіба керівництво міста не знало про ці проблеми? Хіба лише сьогодні про це стало відомо? На заміну насосів на станціях водоканалу потрібно всього 4,5 мільйонів, що не є надто великою сумою для міського бюджету. Сьогодні міністерство буде латати дірки, створені за 17 років керування Федоруком містом, – заявив Михайло Папієв.

Водночас губернатор спростував чутки про те, що «фінансовий дощ» на Чернівці якось пов’язаний із усуненням Федорука з посади. Папієв сказав, що угода про співробітництво з міністерством було укладена ще в березні, коли мером Чернівців був Микола Федорук.

Екс-мер Чернівців Федорук: «Проблеми, які назвав голова ОДА, важливі і місто їх вирішувало давно»

Колишній міський голова Микола Федорук погоджується з губернатором Михайлом Папієвим в тому, що будівництво другої гілки газопроводу, високовольтної лінії та заміна обладнання на насосних станціях водогону є дуже важливими проблемами, які потребують якомога швидшого вирішення. Але зауважує, що місто над вирішенням цих питань працювало давно і вклало у це чимало коштів.

– Якщо облдержадміністрація та міністерство палива та енергетики домовляться і знайдуть гроші на ці потреби, місто і громада лише виграють, – сказав Микола Федорук в коментарі для «МБ».- Над ними ми почали працювати не один рік тому. Зокрема, кілька років тому розпочали будівництво другої гілки газопроводу і більшу частину вже виконали – при загальному кошторисі понад 31 мільйон гривень залишилися виконати робіт лише на 12 мільйонів.

Що ж стосується високовольтних ліній, то вони є власністю обленерго і саме воно разом з мінпаливенерго мають їх будувати і обслуговувати. Це не компетенція міста. З енергетиками ми провели нараду на початку 2011 року і домовлялися про будівництво.

– Якщо кажуть, що міська влада не займалася проблемою водопостачання 17 років, то можу нагадати, що 17 років тому городяни отримували воду лише вранці і ввечері, а останні кілька років уже цілодобово. В оновлення обладнання водоканалу було вкладено значні кошти і згадані 4,5 мільйона потрібні для завершення розпочатої вже давно модернізації. Над розв’язанням цих вкрай важливих проблем ми працювали не один рік, витративши значні кошти міського бюджету, – зауважив колишній міський голова.

На висловлювання М. Папієва про те, що за 17 років його керівництва місто недоотримало близько одного мільярда доларів, екс-мер сказав: «Я такою інформацією не володію».

Нагадаємо, що на прес-конференції 16 червня голова ОДА Михайло Папієв заявив, що Чернівці за 17 років перебування на посаді мера Миколи Федорука недоотримали один мільярд доларів до бюджету.

Також М. Папієв заявив, що лише завдяки співпраці з мінпаливенерго, місто отримає кошти на оновлення насосного обладнання водоканалу, реконструкцію ліній електропередач та добудову другої гілки газопроводу.

Джерело та фото Молодий буковинець

peredplata