Cуд відмовив у задоволенні позову Матвія Куцака до Максима Бурбака та Івана Мунтяна

Cуд відмовив у задоволенні позову Матвія Куцака до Максима Бурбака та Івана Мунтяна17 вересня Чернівецький окружний адміністративний суд відмовив у задоволенні позову кандидата у народні депутати України від Партії регіонів Матвія Куцака до кандидатів від ВО «Батьківщина» Максима Бурбака та Івана Мунтяна. Матвій Куцак звертався у суд з проханням визнати протиправними дії Максима Бурбака та Івана Мунтяна щодо здійснення передвиборчої агітації в приміщенні палацу культури м. Сторожинець під час проведення загальних зборів громади міста, яке мало місце 10 вересня 2012 року, та просив зобов’язати кандидатів від ВО «Батьківщина» утриматися від вчинення вищезазначених дій в подальшому щодо проведення агітаційної діяльності без належно оформлених договорів оренди приміщень та їх оплати.

17 вересня Чернівецький окружний адміністративний суд відмовив у задоволенні позову кандидата у народні депутати України по загальнодержавному багатомандатному виборчому округу Партії регіонів Матвія Куцака до кандидатів по загальнодержавному багатомандатному виборчому округу політичної партії ВО «Батьківщина» Максима Бурбака та Івана Мунтяна. Матвій Куцак звернувся у суд з проханням:
– визнати протиправними дії Максима Бурбака та Івана Мунтяна щодо здійснення передвиборчої агітації в приміщенні Будинку культури м. Сторожинець під час проведення загальних зборів громади міста, яке мало місце 10 вересня 2012 року (http://oporacv.org/vlada-ta-opozytsiya-zvynuvachuyut-odyn-odnoho-u-vidstavtsi-mera-storozhyntsya/);
– зобов’язати кандидатів від ВО «Батьківщина» утриматися від вчинення вищезазначених дій в подальшому щодо проведення агітаційної діяльності без належно оформлених договорів оренди приміщень та їх оплати.
Під час судового розгляду суд дійшов висновку, що за своїм змістом та формою виступи Максима Бурбака та Івана Мунтяна є передвиборною агітацією. Проте, суд вважає необґрунтованими твердження позивача щодо незаконності такої агітації, зокрема, й через те, що позивач не надав суду доказів використання відповідачами для проведення передвиборної агітації власних коштів чи коштів з інших джерел, що заборонено законом. Також суд вважає, що проведені відповідачами виступи за своїм форматом не відносяться до публічних заходів, а тому твердження позивача, що вони мали обов’язково сплатити кошти за оренду приміщень комунального Будинку культури в м. Сторожинець за проведення виступів 10 вересня 2012 року, є безпідставним. Законом «Про вибори народних депутатів України» не забороняється проведення передвиборної агітації в приміщеннях комунальної форми власності.
Нагадаємо, що 10 вересня Сторожинецький міський голова Микола Карлійчук на зібранні громади міста Сторожинець заявив, що складає свої повноваження. За словами екс-голови він «більше не бажає бути жертвою політиканства» та «не буде маріонеткою ні в руках районної влади, ні в руках опозиції». Як повідомив ОПОРІ Матвій Куцак (http://oporacv.org/vlada-ta-opozytsiya-zvynuvachuyut-odyn-odnoho-u-vidstavtsi-mera-storozhyntsya/), Партія регіонів вбачала в подіях (виступи Максима Бурбака, Івана Мунтяна та інших представників опозиції), які відбулися одразу після виступу Миколи Карлійчука порушення Закону «Про вибори народних депутатів України».

Назар Тимощук,
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області,
063 628 67 71, n.tymoshchuk@opora.org.ua
Прес-секретар Чернівецького представництва Громадянської Мережі ОПОРА,
Григорій Сорочан
063 628 67 72, g.sorochan@opora.org.ua