Чернівецька міська комісія не знайшла погашених бюлетенів однієї із ДВК

9 листопада Чернівецька міська ТВК мала намір продовжити перерахунок виборчих бюлетенів з дільниці №730471. 7 листопада ТВК перерахувала бюлетені з виборів до обласної ради, на черзі – районна рада. Перед початком перерахунку виявилося, що в приміщенні ТВК відсутні погашені бюлетені з цієї дільниці. Комісія прийняла рішення скласти акт про відсутність даної виборчої документації та продовжити засідання. Про це повідомляє Громадянська мережа ОПОРА у Чернівецькій області.

9 листопада під час засідання Чернівецька міська ТВК не знайшла погашених бюлетенів з виборів до Чернівецької районної ради на виборчій дільниці №730471 та прийняла рішення скласти акт про їхню відсутність.

Голова Чернівецької міської територіальної комісії Сергій Ключук у коментарі ОПОРІ сказав: “Ні в кого ніякої підозри не може бути ні на кого. Я думаю, що ці бюлетені десь є, але витрачати час на їхній пошук ми не будемо, нам треба працювати, тому ми склали протокол. Це звичайне технічне питання”.

Згідно з пунктом 2 статті 158-1 Кримінального кодексу України викрадення, пошкодження, приховування або знищення виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі – караються штрафом від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до двох років.

Повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у відповідному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів здійснюється територіальною виборчою комісією після розгляду і прийняття протоколів та інших документів від усіх дільничних виборчих комісій відповідно до частини 12 статті 254 Виборчого кодексу України.

Згідно з частиною 2 статті 255 Виборчого кодексу України відповідна територіальна виборча комісія після прийняття і розгляду протоколів (у тому числі з позначкою “Уточнений”) дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на відповідних виборчих дільницях на підставі цих протоколів, а в разі повторного підрахунку голосів виборців – протоколів територіальної виборчої комісії про повторний підрахунок голосів виборців на відповідній виборчій дільниці не пізніш як на дев’ятий день з дня голосування (3 листопада) встановлює  підсумки голосування по кожному виборчому округу.

Відповідно до  частини 2 статті 268 Виборчого кодексу України відповідна територіальна виборча комісія на підставі протоколів, зазначених у частині першій цієї статті (у тому числі протоколів з позначкою “Уточнений”), а в разі проведення повторного підрахунку голосів виборців – на підставі протоколів відповідної територіальної виборчої комісії про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, не пізніш як на дванадцятий день з дня голосування (6 листопада) встановлює результати голосування з відповідних місцевих виборів сільського, селищного, міського голови, депутатів у багатомандатних виборчих округах в день виборів (день повторного голосування), про що складає протокол.