Апеляційний суд відмовився розглядати скаргу Юлії Тимошенко

Апеляційний суд міста Києва відмовив у розгляді апеляції на постанову Печерського районного суду міста Києва.

\”Законних підстав для прийняття апеляційної скарги захисника Юлії Тимошенко Юрія Сухова до розгляду немає, тому Апеляційний суд міста Києва відмовив у прийнятті апеляційної скарги на постанову Печерського районного суду міста Києва\”, – зачитала постанову суду суддя Ольга Єфімова.

Рішення суду присутні у залі зустріли вигуками \”Ганьба!\” та \”Злочинець у мантії!\”.

Як відомо, сторона захисту, посилаючись на норми українського та міжнародного законодавства, зокрема, на базові норми Конституції, які визначають Україну правовою державою та визначають найвищою цінністю свободу та недоторканість особи, заявила право на оскарження рішення Печерського суду. \”Прошу суд прийняти скаргу Юлії Тимошенко на рішення суду першої інстанції. Хочу зазначити, що після того, як суддя Печерського суду п’ять разів відмовив у задоволенні клопотання про скасування запобіжного заходу у вигляді арешту, ми просто відчуваємо себе ніби облитими брудом\”, – заявив у засіданні адвокат Микола Сірий.

\”Є всі підстави прийняти апеляцію до розгляду, адже суд першої інстанції або не знає, або повністю не використовує національне законодавство\”, – додав Юрій Сухов.

Печерський районний суд Києва 5 серпня 2011 року задовольнив клопотання державного обвинувачення про взяття Юлії Тимошенко під варту через нібито системні порушення нею порядку судового засідання та висловлювання, які свідчать \”про неповагу до суду і учасників процесу\”, в першу чергу, до свідків. Це рішення було ухвалено після завершення допиту чинного прем’єра Миколи Азарова, який був залучений до справи у якості свідка стороною державного обвинувачення.

З 5 серпня Юлія Тимошенко знаходиться у Лук’янівському СІЗО. Захист екс-прем\’єра вже 5 разів вносив на розгляд суду клопотання про зміну запобіжного заходу, проте суд відмовляв у їх задоволенні, не знаходячи підстав для звільнення Юлії Тимошенко з-під варти.