Буковинська влада звинуватила «Час» в політичних переслідуваннях

Буковинська  влада звинуватила «Час» в політичних переслідуванняхНа пленарному засіданні чергової сесії Чернівецької обласної ради 16 листопада депутат від партії регіонів, голова Путильської РДА Василь Сафроняк зачитав звернення голови регіонального відділення Асоціації сільських та селищних голів Івана Велущака проти газети «Час» та шеф-редактора Петра Кобевко за статтю «Українські люди і кіцманські хруні».

Висловлюючись на адресу видання в образливій формі, звинувачуючи редактора у тому, що той «продався», що йому якась партія заплатила гроші, посадовець зачитав, ми так розуміємо, невдоволення партії регіонів незмінному ставленню часівців до різних хрунів, в тому числі й тих, які пишуть і читають такі заяви. Вторив Сафроняку й інший депутат-регіонал обласної ради Олег Унгурян (голова Кіцманської РДА). Посадовці договорились до того, що звинуватили газету «Час» та Петра Кобевка в переслідуваннях за політичними мотивами. Нагадаємо, що саме влада переслідує, пресує, а ніяк не ЗМІ.

І такий випад проти нас здійснений за те, Петро Кобевко вказав на пряме порушення виборчого законодавства деякими головами сільських та селищних рад Кіцманщини, які відкрито агітували за партію регіонів. Тим самим порушивши статтю 74 закону про вибори, де чорним по білому записано, що участь у передвиборній агітації забороняється в тому числі органам місцевого самоврядування, а отже сільським та селищним радам. Тобто, виходить, депутати облради від партії регіонів виправдовують і покривають порушення законів!

Окрім всього, вдумайтесь тільки. Голова Путильської РДА Сафроняк від імені заставнівчанина Івана Велущака (голова сільради Горішніх Шерівців) зачитав заяву-обурення на статтю Петра Кобевка про зрадників з Кіцманщини. Адже заяву міг зачитати сам Унгурян, бо ж головує в районі.
Сам Іван Велущак розповів, що заява є особистою, адже, як ми вияснили, ніяких письмових звернень від кіцманських голів, ніяких зборів, засідання асоціації, результатом чого було б подібне звернення, немає. Тоді навіщо її підписувати, як голова регіонального відділення асоціації, чи не є це маніпуляцією? За словами Велущака з облради його попросили зачитати заяву на сесії. Але дружина захворіла і бути присутнім він не зміг. Коли ми почали допитуватися, аби Іван Велущак надав нам факти порушень Кобевка, викладених в заяві, той почав екати і кинув слухавку. Зв\’язок з чоловіком обірвався.

Голова Путильської РДА Василь Сафроняк, який зачитав ту злощасну заяву, має відмінну од велущаківської версію. Він каже, що то до нього звернувся сам Велущак, аби той зачитав заяву на сесії. Ми запитали у пана голови, чи він всі особисті заяви буковинців читає? Каже, що то звернувся голова регіональної асоціації (байдуже, що то просто його думки вголос). А чи готовий нести Василь Сафроняк відповідальність за публічно виголошене паплюження честі, гідності та ділової репутації? Каже, що то не його заява. І чи зачитає він, в такому випадку, заяву, до прикладу, Петра Кобевко на сесії? На це запитання він не відповів.

Як висновок, голова регіонального відділення Асоціації сільських та селищних голів Іван Велущак з повним текстом заяви не ознайомлений, невідомо як сама заява потрапила в обласну раду – хто кого просив (голова облради Михайло Гайничеру каже, що попередньо з заявою ознайомлений не був), по тексту заяви відчувається рука проФФесіонала з обласного центру, а не сільського голови з Горішніх Шерівців.

Ми ж в свою чергу через шпальти газети звертаємось до прокурора області Петра Коваля провести перевірку законності дій посадових осіб органів місцевого самоврядування (сільських та селищних голів Кіцманського району) щодо порушення ними ст.74 закону про вибори (доказ порушення – випуск районної газети «Вільне життя» від 17 жовтня 2012 року). Про результати перевірки, хай прокуратура повідомить буковинську громаду. Також розглядаємо можливість судового позову проти Івана Ведущака, Василя Сафроняка та Олега Унгуряна про захист честі та гідності.

Редакція газети «Час»

peredplata