Кірєєв відмовився розглядати клопотання про звільнення Тимошенко

Суд розпочав допит свідка – заступника директора Інституту держави і права імені Корецького Володимира Нагребельного.

Захисники Юлії Тимошенко просили дати можливість перед допитом свідка розглянути клопотання про зміну запобіжного заходу екс-прем\’єру зі взяття під варту на будь-який не пов\’язаний зі взяттям під варту, але суддя Родіон Кірєєв заявив, що клопотання розглядатимуться після допиту свідків.

Як відомо, Інститут держави і права імені Корецького проводив науково-правову експертизу відповідності законодавству України газових контрактів від 19 січня 2009 року.

Як заявила під час допиту у суді колишня заступниця Генерального прокурора Тетяна Корнякова, відповідно до висновку Інституту директиви делегації НАК \”Нафтогаз України\” на переговори з ВАТ \”Газпром\” стосовно укладення контрактів з продажу природного газу та контрактів про обсяги та умови транзитного газу через територію України, підтверджені Юлією Тимошенко від 19 січня 2009 року, не можуть кваліфікуватися як директиви уряду, підтвердження яких регулюється законодавством України.

В обвинувальному висновку міститься обвинувачення на адресу Юлії Тимошенко в тому, що вона підписала директиви уряду на укладення газових контрактів між \”Нафтогазом\” та \”Газпромом\”, на що не мала повноважень згідно з Законом \”Про Кабінет Міністрів\” та регламентом Кабміну. Захист Юлії Тимошенко доводить, що Юлія Тимошенко підписала не директиви уряду, а своє особисте доручення керівнику \”Нафтогазу\”.

Джерело – офіційний сайт Юлії Тимошенко