Як за легко наші мами їдуть за кордон

Як за легко наші мами їдуть за кордонЗдавалося б все і так зрозуміло: важке життя на батьківщині, відсутність роботи, реального заробітку та інших проблеми, спричинюють таку ситуацію. Однак, це лише вершина айсбергу, як кажуть – не все так просто.

Звісно, кожна окрема сімейна ситуація є неповторною, тобто причини, які зумовлюють виїзд українських жінок за кордон на працевлаштування є різними. Втім, це і доказувати не потрібно. Питання стоїть у тому чому це так, і які наслідки цієї ситуації.

Звісно однозначних відповідей з таких питань апріорі бути не може. Але є загальні відповіді на такі собі загальні питання, які розглядаються умовно, залежно від певного загального сценарію, який береться за основу. Йдеться про певне упередження чи про певний суб’єктивізм, з яким люди підходять до вирішення будь-яких проблем. Ця проблема і все, що з нею пов’язано не виняток.

Логічно було б спочатку розібратися чому у переважній більшості на працевлаштування за кордон виїжджають жінки? Тут вимальовується багато версій: від своєрідно містичних (на зразок домінування жіночого початку в слов’янських народів) до зовсім банальних (буцімто для чоловіків немає роботи). Однак відповідей це дає, а навпаки – ускладнює їх. Зараз ситуація в більшості випадків є наступною: жінки (здебільшого матері) працюють за кордоном (країни всім відомі) гувернантками, покоївками, нянями в кращому випадку, в найгіршому – попадають в секс-рабство. А що ж їхні чоловіки, більшість із цих жінок одружені і мають дітей. Вони, що добровільно відпускають своїх жінок невідомо куди і невідомо на що? Мабуть, що так, але і це далеко ще не кінець. Як вже було сказано кожна окрема ситуація різна, і можливі різні варіанти. Однак честі таким чоловікам це не додає, адже в ідеалі чоловік має годувати і оберігати сім’ю, а якщо він цього не робить, він потроху втрачає своє єство. А діти? Що для матері є найдорожчим? Звісно, дитина. Як це переживати розлуку із своїм дитям для мами, а для дитини, до чого це може привести? Зараз ми можемо вже сказати до чого… І нічого доброго тут немає.

Як українські жінки працюють за кордоном це вже інше питання, не менш складне і болюче… замахуватись на його осилення ми не будемо, надто вже складним вже воно є.

Не зважаючи на всі труднощі і нещастя українські жінки у своїй більшості не тільки утримують і піднімають свої сім’ї, але ще й роблять свій вклад у розвиток країни.

Благун Тарас