Тимошенко залишила Ющенка без запитань

Лідер партії \”Батьківщина\”, екс-прем\’єр-міністр України Юлія Тимошенко відмовилася ставити запитання екс-президенту Віктору Ющенку, який сьогодні виступав в суді в якості свідка.

\”Всі пояснення я дам суду. А зараз я не буду ставити запитання свідку, тому що не хочу, щоб в цьому суді судили помаранчеву революцію, не хочу, щоб тут були склоки і з\’ясування стосунків між президентом і прем’єр-міністром. Все, що сказав Віктор Андрійович, хай залишиться на його совісті. Я не буду ставити питання, бо не хочу тішити Банкову\”, – заявила Юлія Тимошенко у судовому засіданні.

Така позиція лідера партії \”Батьківщина\” була сприйнята присутніми в залі оплесками.

Зараз у суді розпочався допит колишнього уповноваженого Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдана Соколовського.

Як відомо, минулого тижня свідок у справі Юлії Тимошенко, колишній перший віце-прем\’єр-міністр Олександр Турчинов заявив у суді, що газові переговори у Москві у грудні 2008 року було зірвано фактично через позицію Віктора Ющенка, який не хотів допустити усунення з газового ринку корупційної структури \”Росукренерго\”.

За словами Олександра Турчинова, Президент Віктор Ющенко мав тісні зв’язки із співзасновником \”Росукренерго\”, про що свідчили його політичні дії. \”Була сформована дуже чітка системи зв’язку між корпорацією \”Росукренерго\” і одним з її власників Дмитром Фірташем і Президентом України Віктором Ющенком. Коли керівництва урядів України і Російської Федерації вирішили працювати без посередників, у \”Росукренерго\” залишився єдиний аргумент – це позиція Президента Ющенка. Інших аргументів, ніж інтереси \”Росукренерго\”, для зриву переговорів 31 грудня (2008 року) не було\”, – наголосив свідок.

peredplata