Виконувача обов’язків голови облради екс-бютівця Маніліча закликали скласти депутатські повноваження

Виконувача обов’язків голови облради екс-бютівця Маніліча закликали скласти депутатські повноваженняФракція «Батьківщина» в Чернівецькій обласній раді звернулася до головуючого на сесії (в.о. голови облради В.Маніліча) із вимогою скласти свій депутатський мандат і звільнити місце для наступного за списком депутата – у зв’язку з тим, що головуючий постійно порушував регламент облради, законодавство України і право депутата на висловлення під час сесійного засідання, повідомляє прес-служба обласної організації партії ВО «Батьківщина».

Ці дії в.о. голови здійснював з метою перешкодити включенню до порядку денного сесії Звернення до Президента України щодо політичних репресій. Звернення зачитав голова фракції І.Паламар, а депутат Іван Мунтян намагався включити його в порядок денний. В.о. голови облради пройшов до обласної ради за списком партії ВО «Батьківщина», але перейшов на бік влади, що стало підставою для його виключення з партії і є ще однією причиною, чому фракція «Батьківщина» вимагає від нього скласти повноваження.

Депутат фракції «Батьківщина» Світлана Фочук зачитала звернення щодо пенсійної реформи, яким категорично засудили зазначену прийняту псевдореформу і донесли свою позицію з цього питання до громадськості краю.

Ставлення до позиції фракції Партії регіонів, голова якої Г.Галиць знімав з розгляду питання звернення до Президента стосовно політичних репресій та про обрання голови облради, були сконцентовані в недвозначному вигуку «Ганьба!» депутата від «Батьківщини» Івана Мунтяна.

Нижче подаються тексти заяв, оприлюднених на сесії фракцією «Батьківщина»:

Заява
депутатів фракції «Батьківщина» в Чернівецькій обласній раді щодо прийняття пенсійної реформи

Жителі Чернівецької області, як і всієї України, перебувають у шоці від тих псевдореформ, які сьогодні проводить Уряд Януковича – Азарова. Так звані реформи – це не реформи, а такий собі перерозподіл грошових потоків та власності, коли бідні повинні платити, щоб мультимільярдери з оточення президента ставали ще багатшими. Бо не можна назвати податковою реформою збільшення податків, реформою житлово-комунального господарства – зростання тарифів, а пенсійною реформою – рішення випускати людей на пенсію вже після смерті.

Владні зверхники забули про все, що наобіцяли на виборах. Божилися, що ніколи і нікому не дозволять підвищувати пенсійний вік, що не мають на це морального права і ніколи на це не підуть. Але дії влади виявились абсолютно протилежними її словам. Провладна більшість у парламенті під покровом ночі, в напівпорожній залі ухвалила закон про істотне погіршення пенсійного забезпечення наших громадян. При цьому, «регіонали» цинічно відмовилися скасувати власні елітні пенсії в десятки тисяч гривень.

На кладовище – раніше, ніж на пенсію! Ось в чому суть так званої пенсійної реформи.

У липні, коли приймалася пенсійна реформа, буковинці взяли участь в мирній ході вулицями Києва до стін Верховної Ради, але на жаль, для народних обранців з Партії Регіонів ми так і залишилися лише електоратом. Вони зрідка виглядали з вікон парламенту, ховаючись від народу за спинами міліціянтів. Десятки тисяч людей зібралися в Києві, щоб захистити свої права та відстояти людську гідність.

Це був єдиний шанс зупинити цей драконівський закон. Але цього не сталося. Натомість, ми ще раз переконалися в тому, як далеко влада від свого народу. 3розуміли, що пенсійна реформа потрібна їм для того, щоб отримати черговий транш від МВФ, який потім розграбувати між своїм олігархічним кланом.

Ми чітко усвідомлюємо, що провладна більшість прийняла антинародну і грабіжницьку пенсійну реформу. Влада влаштувала українцям пенсійний геноцид. В цій заяві ми висловлюємо свою позицію і доносимо її до виборців області.

Ні – пенсійній реформі! Ні – політичним репресіям! Ні – знущанню над українським народом!

Фракція ВО «Батьківщина» в Чернівецькій обласній раді


Заява
фракції «Батьківщина» в Чернівецькій обласній раді
щодо політичних репресій в Україні,
яка була прийнята на засіданні Комітету опору диктатурі

Громада Буковини, як і все українське суспільство та світова спільнота, глибоко стурбовані масштабами політичних репресій проти лідерів опозиції, що сьогодні мають місце в Україні, занепокоєні згортанням демократичних процесів, систематичним порушенням прав та свобод громадян в Україні. Доказом цього є безпідставне переслідування представників опозиції, порушення кримінальних справ проти членів попереднього уряду та безпрецедентне ганебне судилище над лідером опозиції, екс-Прем’єр-міністром, головою однієї з найбільших політичних партій України Юлією Тимошенко.

Сьогодні всім стало очевидним, що цими процесами влада намагається відвернути увагу людей від величезних проблем, що накопичуються в суспільстві від невдалої політики уряду як в економічній, так і в соціальній та гуманітарній сферах. Натомість, буковинці не забули, що саме при прем’єрстві Юлії Володимирівни перестали виключати світло в наших оселях, вчасно виплачувалися пенсії та заробітні платні, була подолана газова криза, зберігалася стабільність в оплаті за житлово-комунальні послуги, підвищено рівень соціальних виплат. Саме Уряд Тимошенко надав необхідні кошти для відновлення соціальних об’єктів, приватних садиб, автодоріг та мостів, що постраждали під час повені 2008р.

Сьогодні люди залишені напризволяще, повсюди не відремонтовані мости, дороги мають жалюгідний стан. Водночас підвищуються ціни на продукти харчування, житлово-комунальні послуги, енергоносії та газопостачання, громадський транспорт. Влада вдається до проведення нібито реформ, наслідком яких є закриття шкіл, лікарень, установ культури, підвищення пенсійного віку та трудового стажу та ін. Такі псевдореформи призвели до того, що 80% громадян України проживають за межею бідності. У той же час, кількість офіційно зареєстрованих мільйонерів значно зросла. Це і є обіцяне Партією регіонів покращення життя вже сьогодні?

Насправді, вже сьогодні всім стало зрозуміло, що влада за будь-яку ціну хоче прибрати Тимошенко, тому що саме її вважає головною перешкодою на шляху до тотальної і безповоротної кримінальної окупації України своїм кланом. Залишилось одне – кинувши її за грати, захиститися від неї мурами в’язниці, і ще активніше проводити так звані реформи для багатих коштом бідних. У цьому, ми в черговий раз переконалися, коли брали участь в акціях протесту в м. Києві біля стін Печерського суду. Багаточисельна делегація із Чернівецької області на собі переконалася що таке демократія в Україні зникає. Це явне перешкоджання вільному пересуванню в межах своєї держави, це побиття учасників мирної акції міліцейськими кийками. У нас склалося враження, що в Україні повним ходом будують поліцейську державу. Ми добре усвідомили, щойно сьогодні приберуть Тимошенко, як вже завтра встановлять в Україні режим повного «беспредєлу».

Наша молода держава наближається до святкування 20-річчя своєї незалежності. Чого ж вдалося досягти за 20 років суверенного правління? Із чим увійдемо у друге десятиріччя незалежності? На Україну бульдозером наступає авторитаризм, згортаються залишки демократії, порушення прав і свобод громадян стають масовим та передбачуваним явищем, гноблять кожного, хто має сміливість демонструвати невдоволення нинішнім режимом.
Вимагаємо негайно припинити політичні репресії в Україні, припинити знущання над Юлією Тимошенко, Юрієм Луценко та іншими репресованими, відновити в Україні верховенство права та справедливості.

Фракція «Батьківщина» в Чернівецькій обласній раді :І.Мунтян, І.Паламар, С.Фочук, О.Пуршага, Я.Шешур, В.Затірка.
Фото Букінфо

peredplata