Тимошенко не матиме справу з консиліумом, який зібрав Янукович

Лідер партії \”Батьківщина\”, екс-прем\’єр-міністр України Юлія Тимошенко просить Печерський районний суд міста Києва розглянути клопотання про перерву у засіданні на 3-4 дні для підготовки сторони захисту до дачі свідчень у суді та про невідкладне запрошення особистого лікаря для її медичного обстеження.

\”Хочу висловити два клопотання. Перше: на 3-4 дні зробити перерву в судовому засіданні для того, щоб ми змогли підготуватися до дачі показів у суді. А друге клопотання пов’язане з вимогою невідкладно запросити до мене лікаря та медичну сестру, яким я довіряю, щоб здати аналізи крові та перевірити стан здоров\’я\”, – сказала Юлія Тимошенко у судовому засіданні.

Юлія Тимошенко зазначила, що фактично сторона захисту мала один день для підготовки до дачі свідчень в суді. \”В п’ятницю у нас був один день, коли зранку до вечора були адвокати допущені в СІЗО. Ми встигли підготуватися частково. О 17:00 захисників уже попросили вийти, тому підготуватися за півдня неможливо для дачі показів\”, – зазначила вона.

Крім того Юлія Тимошенко сказала, що не довіряє медичним працівникам від влади, тому просить допустити до неї лікаря для термінового обстеження. \”З консиліумом, який зібрав мені Янукович і відправив до мене в СІЗО, я не хочу мати справу. Я наполягаю, щоб ви допустили мого лікаря\”, – звернулася вона до судді Родіона Кірєєва.

Суддя при цьому вчергове наголосив, що клопотання будуть розглянуті судом, якщо Юлія Тимошенко заявлятиме їх стоячи. Він також повідомив екс-прем\’єру, що за даними суду її стан дозволяє брати участь у судовому засіданні.

На це Юлія Тимошенко обурилася: \”Медичні працівники СІЗО мене не обстежували\”.

Після наполягань захисників Юлії Тимошенко розглянути вищенаведені клопотання суддя Родіон Кірєєв назвав звернення сторони захисту \”чередою беззмістовних заяв\” та зазначив, що \”зараз на обговоренні – питання про дачу показів\”. \”Не перетворюйте судове засідання на шоу\”, – завершив він.

Як відомо, минулого тижня перший заступник лідера партії \”Батьківщина\” Олександр Турчинов повідомив журналістам, що стан здоров\’я Юлії Тимошенко різко погіршився, причому симптоми хвороби не є схожими на клінічні показники загальновідомих захворювань.

У четвер, 18 серпня, Юлії Тимошенко стало зле у судовому засіданні. На прохання народних депутатів до Печерського районного суду прибув особистий лікар екс-прем\’єра, але суддя заборонив йому побачення з підсудною і під час судового засідання, і після його завершення.