Патріотів, котрих обвинувачують у тероризмі арештовують і в їх оселях проводять обшуки + ВІДЕО

Патріотів, котрих обвинувачують у тероризмі арештовують і в їх оселях проводять обшуки + ВІДЕО23 серпня в УНІАНі пройшла прес-конференція активістів Соціал-Національної Асамблеї та організації \”Патріот України\”. У прес-конференції взяли участь Олег Однороженко, Ігор Мосійчук, Сергій Бевз, Володимир Шпара, координатор Комітету визволення політв’язнів Микола Коханівський та адвокат В’ячеслав Мартинюк, повідомляє на своєму блозі Олена Білозерська.
Пізніше виявилось, на жаль, що основні події у цій справі почали розгортатися не до прес-конференції, а після. Але про все по порядку.

Бевза, Шпару і ще трьох їхніх побратимів затримували напередодні СБУшники нібито за знайдену у їхньому офісі у Василькові вибухівку та екстремістські матеріали, але наступного дня о 6 ранку відпустили, не висунувши жодних звинувачень.

Депутат Васильківської міськради Ігор МОСІЙЧУК розповів, як затримували хлопців. Коли він сказав СБУшникам, що якщо у приміщенні є вибухівка, то треба вивести з нього людей, вони не зробили цього, а всупереч усім правилам безпеки просто взяли і винесли небезпечний предмет. (Можна зробити висновок, що вони знали, що ця річ не вибухне – О.Б.)

Ідеологічний референт СНА Олег ОДНОРОЖЕНКО заявив, що \”СБУ та інші правоохоронні органи – це великі кримінальні угруповання. Вони займаються тим, що здирають з населення гроші, розкрадають державне майно, покривають олігархів і т.д. Служба безпеки, очевидно, не займається тим, чим би мала займатись – тобто виловлювати іноземних шпигунів, повертати у власність держави вкрадені олігархами заводи, фабрики, наглядати за державним кордоном, боротись з нелегальною міграцією, наркоторгівлею та торгівлею людьми\”. Замість цього СБУ бореться з патріотами.

Олег Однороженко натякнув, що цілі СБУ могли співпасти із замовленням політичних конкурентів СНА у Василькові.

Микола КОХАНІВСЬКИЙ сказав, що весь цей театр абсурду був зроблений для того, щоб мати привід заборонити акції протесту на 24 серпня. «Зрозуміло, що мішенню завжди стають націоналісти. Тризубівців вже били – настав час «патріотів».
Мені було просто смішно саме звинувачення – якісь листівки про замах на президента. . Дуже дивно – півкраїни хоче вбити цього президента, і це такий великий злочин – страшне. Мені от нещодавно наснилося, що я своїми руками його задушив.. То що мені, заборонити спати?»

Коханівський запевнив, що вороги все одно програють, бо, по-перше, вони нездарні, по-друге, за ними немає правди.

Адвокат затриманих В’ячеслав МАРТИНЮК (на фото крайній ліворуч) розповів, що всі процесуальні дії, що проводилися співробітниками СБУ, відбувалися з грубими порушеннями. Наприклад, під час огляду місця події туди не допустили адвокатів. Коли присутніх на огляді затримали, з 15 по 6 ранку їх утримували, не допускаючи захисників. Хоча вони казали, що не даватимуть пояснень без адвокатів. Аргументація для адвокатів була: «Ми вас не пустимо, бо заборонив начальник управління СБУ по Київській області».

Вранці затриманих просто відпустили – без жодного запобіжного заходу. Хоча на всю країну було заявлено, що затримано терористів.

Ми вже підготували звернення до прокуратури і уповноваженого з прав людини з проханням перевірити ці факти і вжити заходів, щоб вони не повторювалися у майбутньому.

Ніяких документів про підстави обшуку нам так і не показали. Начебто всі ці дії відбувалися у рамках дослідчої перевірки Хоча на сайті СБУ заявили, що викрили терористів, жодної кримінальної справи не порушено. (Вже порушено – О.Б.)

Володимир ШПАРА додав, що СБУшники пояснили свою присутність анонімним дзвінком.

Сергій БЕВЗ (Сполох): «Нам не висували жодних звинувачень, ми не знали, на яких підставах ми там знаходимось. Наші заяви, що ми не даватимемо свідчень без адвокатів, ігнорувалися.

Принаймні до одного з побратимів, розповів Сполох, застосовувалися методи фізичного впливу – його били по голові. До самого Бевза застосовували стару тактику «добрий і злий слідчий». Спочатку йшла розмова про знайдені у приміщенні предмети, далі про вибори до Васильківської міськради, про підприємства, що діють на території міста, про посадовців і просто відомих у місті людей, які навіть ніяк не повязані із вчорашньою ситуацією.

Постійно змінювалися люди, які відбирали пояснення. «Мене, – каже Сполох, – допитували чоловік 8 по черзі. Звичайно, це не було б СБУ, якби не казали: «Коли закінчимо по-хорошому, почнемо по-поганому. Коли тобі стане зовсім важко, позви ось цього, він тобі скаже, на кого треба дати покази.

Логічно припустити, що у націоналістичної організації може бути вибухівка. Але коли сказали, що на вилучених у нас дисках була дитяча порнографія (крім рецептів виготовлення вибухівки)… На цих дисках ще й були цінники, і нас питали: «Кому ви продаєте ці диски?» Тобто, повний абсурд і маразм. І періодично: ну зізнайтесь, це ж ви зробили!

Але ніхто з нас обмовляти себе, брати гріх на душу не збирався. Як сказав один філософ, те, що нас не вбиває, робить нас сильнішими».

Володимир ШПАРА: «Мене затримали о 8 вечора, перед цим СБУ начебто ще й ганялося за мною годину. Як помічник депутата я займався ситуацією: цигани викрали людину і перетворили на раба.
Перед тим, як мене забрали, я заїхав до батьків затриманих хлопців, щоб пояснити ситуацію і взяти документи. Разом з цими документами мене й привезли. Не пояснивши навіть, в якості кого мене затримали.

Про справу «васильківських терористів» йшлося відсотків 30 часу. Решта – розпитування про бізнес-справи і діяльність підприємства, яке я очолюю частково. Все, що заявила СБУ, є маячнею і брехнею, і за формою, і за змістом.

Відбирання пояснень відбувалося до 5-ї ранку. Мені були надані купа матеріалів, які нібито знайшли на дисках. З тих матеріалів видно, що всі вони – калька з інтернету, все, що попало і звідки попало набране, явно не професійно і скопом.

Були продемонстровані схема і фото нібито вибухового пристрою. Але дії працівників СБУ не були схожі на поводження з вибуховим пристроєм.

Цю підставу робив ідіот. Бо якби робили її професійно, треба було б вивчити позицію організації, дізнатися про кампанію за здорову націю і ставлення до антиморальної поведінки.

Ігор МОСІЙЧУК: «Після звільнення хлопців ми скликали фракцію «За Україну, за Васильків!» у міськраді, і 26 серпня на черговій сесії будемо ставити питання про звернення до президента і голови СБУ з вимогою вибачитись за вилитий бруд про організацію нами злочинного угрупування і планування теракту на День Незалежності. Вимагатимемо звільнення осіб, що влаштовували цю провокацію. І окремо вимагатимемо всією міськрадою (думаю, нас підтримають) від телеканалу «Інтер» спростування маячні, продемонстрованої ними на всю країну.

Я бачив, як у нічному клубі «Катарсис» у Василькові, що знаходиться у гуртожитку і який ми закрили, судді, працівники прокуратури, деякі кримінальні елементи до півночі святкували перемогу над «терористами». Але ми разом з побратимами їм сьогодні це свято зіпсували, з’явившись перед ними о 10 ранку в чудовій формі і доброму настрої.

Є варіанти, що має робити СБУ. Якщо зняти звинувачення (а воно, по суті, зняте), працівники СБУ мають затримати особу, що підкинула пристрій (нам сказали, що його вже повезли підривати, так що ми вже не дізнаємося, що за болти там були). Або визнати, що це провокація і зняти з себе погони. Вони повідомили на всю країну, що готується теракт, замах на президента. Чи то СБУ залякує пресзидента, окрім того, що пресує патріотів, чи що взагалі відбувається?

На жаль, прес-конференцією крапка у цій історії поставлена не була.

У другій половині дня стало відомо, що СБУ таки порушила кримінальну справу. Далі – постійно оновлювана інформація від самих «патріотівців».

Ввечері співробітниками СБУ було затримано ще одного васильківського «патріотівця» – Олексія Чернегу. Також повторно був затриманий Володимир Шпара. Їхній процесуальний статус поки що невідомий.

21:03. Володимиру Шпарі СБУ має вручити повістку свідка. Місцеперебування Чернеги невідоме. Адвокати намагаються дістатися до затриманих.

21:36. СБУ затримала активіста СНА, депутата Васильківської міськради Ігоря Мосійчука.

22:08. Співробітники СБУ зателефонували «патріотівцю» й депутату Васильківської міськради Сергію Бевзу і повідомили, що чекають його біля під’їзду його будинку і мають його затримати як обвинуваченого. Сергій Бевз наразі зв’язався із адвокатом.

23:37. На даний момент затримано Сергія Бевза, Володимира Шпару, Олексія Чернегу, Ігоря Мосійчука, Віталія Зателепу, Максима Бойко та Юрія Бондаренка. Адвокатів до них не пускають.

00:14. Проводиться обшук у Харківському офісі \”ПУ\”, повідомляється на сайті СНА. Це пов’язано з подіями попереднього вечора, коли невідомий зайшов на подвір’я будинку, де знаходиться офіс, і обстріляв присутніх там активістів із травмата, поранивши двох, після чого отримав відсіч і був відправлений до лікарні.

Від себе: У мене таке враження, що зовнішні сили спільно з нашою владою навмисно і щосили підштовхують людей до якихось силових незаконних дій, щоб потім мати привід для масштабних репресій напередодні різкого падіння життєвого рівня. Вам так не здається?

UPD. 24.08.2011, 10:30. СМСки від \”патріотівців\”: \”У наших обшуки вдома. Шпарі підкинули зброю і якусь незрозумілу флешку\”. Затримано також Віталія Пухтія.

Від себе: За логікою – 100%, що зброя дійсно підкинута. Шпара не ідіот, після такої \”уваги\” з боку СБУ до організації в цілому і після позавчорашнього затримання його особисто, якби в нього була зброя, він би миттєво позбувся її.

UPD. Патріотівці повідомляють, що Мосійчуку і Чернезі підкинули тротилові шашки і гранати. Ще раз кажу: переконана, що вибухівка не їхня, бо якби була їхня, у них був час її скинути.

Повідомляє дружина Ігоря Мосійчука Ганна: У них відбувся обшук, понятими були приведені міліцією двоє хлопців з військової частини. Понятих від родини Мосійчука не допустили. Одразу ж пішли в кімнату, нічого там не знайшли, тоді пішли до туалету. Ганну туди не пустили. Підкинули набої (8 шт.) у вентиляційну шахту в туалеті. Затримували хлопців вночі, повістки були виписані \”заднім числом\”.

UPD. Повідомляє Ганна Мосійчук. Її чоловік, каже, три доби взагалі не їв. Звинувачення йому досі не висунуто. Просить підтягнути журналістів, особливо з телебачення. Колеги, агов!

UPD (24 серпня, 19:45) Додому до затриманого Сергія Бевза (Сполоха) їдуть з обшуком. Це мені щойно повідомила телефоном його дружина Христина Бевз. Всім патріотівцям, у кого сьогодні були обшуки, підкидали набої і вибухівку. Христина викликала адвоката, але він може не встигнути. До Мосійчука сьогодні не пустили його знайомих понятих, були ментівські, пішли в туалет, не пустивши туди його дружину, підкиули набої. Щоб цього ж не було з родиною Сполоха… Нема журналістів з телекамерою, щоб під\”їхали? Це Виноградар, вул.Н.Ужвій.

Нічний обшук у Сергія Бевза (Сполоха)

25 серпня о 1:15 ночі триває обшук, який проводять співробітники СБУ на квартирі у активіста \”Патріоту України\” Сергія Бевза і його дружини Христини. СБУшники у спецобладунку і масках не пускають нікого далі холу, де ліфти, посвідчень не показують. Нещодавно до них долучилися автоматники.
У Сергія і Христини є немовля, зараз воно вже годин 5 знаходиться у бабусі, дитину треба годувати, але СБУшники нікого не впускають і не випускають. Не впустили навіть батьків Христини.

Друзі Сергія (тут зібралася непогана група підтримки) кажуть, що він теж всередині, привезли під конвоєм. Всі непокояться, що можуть щось підкинути.

Хтось з друзів чи родичів викликав міліцію. Міліція на чолі з жінкою-майором прийшла і пішла – сказала, що навіть Президент не має права заходити, коли йде обшук, і що показувати посвідчення вони не зобов\”язані.

Друзі, дуже прошу всіх не лишатися осторонь і висвітлювати ситуацію. Чим більше розголосу – тим менше бєспрєдєлу.

UPD. О 2:05 ночі обшук закінчився, Сергія вивели. Дружина Христина розповіла, що знайшли ножа, \”схожого на холодну зброю\”, і газовий балончик. Начебто їх Сергію подарували. Також у гуртожитку у Василькові знайшли якийсь порох (Сергій каже, це не його). Вилучили комп\’ютер.

UPD. Як повідомила Христина Бевз, \”Сергія відправили на Аскольдів провулок, 3а. Можливо, у п’ятницю буде суд\”.

Патріотів, котрих обвинувачують у тероризмі арештовують і в їх оселях проводять обшуки + ВІДЕО