Юлія Тимошенко: суддя має нести відповідальність за відсутність медичної допомоги

Лідер партії \”Батьківщина\”, екс-прем\’єр-міністр Юлія Тимошенко вчергове просить суд дозволити лікареві та медичній сестрі, яким вона довіряє, взяти у неї аналіз крові для обстеження.

\”Я тринадцятий день заявляю, що у мене є симптоми, які мені не знайомі та потребують негайної здачі аналізу крові. Але я прошу без залучення представників влади, тому що я боюся, щоб вони робили мені будь-які процедури. Те, що я залишаюся без медичної допомоги – це знаходиться на вашій відповідальності\”, – звернулася Юлія Тимошенко сьогодні у судовому засіданні до головуючого у справі судді Родіона Кірєєва.

У свою чергу, захисник Юлії Тимошенко Олександр Плахотнюк зазначив, що в суботу до екс-прем\’єра в СІЗО знову приходила медична комісія з Міністерства охорони здоров\’я, але особистий лікар не отримав можливості обстежити Юлію Тимошенко. \”До комісії були включені її лікар і медична сестра, але було заборонено як її обстеження, так і не дали дозвіл взяти аналізи\”, – сказав Олександр Плахотнюк.

Крім того, адвокат підкреслив, що після відвідання Юлії Тимошенко лікарями від влади інформація про стан її здоров\’я негайно потрапляє до засобів масової інформації, \”до того ж у викривленій формі\”. \”Тому захист просив би надати дозвіл особистому лікарю і медичній сестрі зробити медичний огляд Юлії Тимошенко, щоб вона здала аналіз крові\”, – сформулював клопотання Олександр Плахотнюк.

У свою чергу, захисник Микола Сірий звернувся до суду з проханням залучити до робити комісії Міністерства охорони здоров\’я лікарів-експертів з визнаних незалежних міжнародних організацій охорони здоров\’я.

У відповідь Родіон Кірєєв зазначив, що заяву сторони захисту буде занесено до протоколу, а клопотання буде розглянуто у порядку, визначеному законодавством.

На сьогоднішньому судовому засіданні присутні захисники Юлії Тимошенко Олександр Плахотнюк, Микола Сірий та Юрій Сухов.