Марина Бех-Романчук з рекордом сезону у Європі здобула “золото” Євро у потрійному стрибку

 

Марина Бех-Романчук – чемпіонка Мультиспортивного чемпіонату Європи у потрійному стрибку! В останньому для себе виступи на турнірі українська легкоатлетка виборола “золото”.

Українська легкоатлетка закінчувала для себе виступи на Мультиспортивному Євро. Це був четвертий поспіль день зі стартом від Бех-Романчук: перші два дні вона проводила у кваліфікаціях. А у третій день зупинилася у кроці від першої медалі на турнірі, посівши четверте місце у стрибках у довжину.

Здобути медаль на Євро Бех-Романчук мала можливість ще у потрійному стрибку. У цьому легкоатлетичному виді вона дебютувала на міжнародних турнірах лише у 2022 році, але вже мала досвід здобуття нагород: “срібла” ЧС у приміщенні та етапу Діамантової ліги в Досі.

До фіналу Бех-Романчук підходила у статусі однієї з претенденток на перемогу. У кваліфікації вона показала результат 14.36 метрів – випередили її лише німкеня Ніль Екхардт-Ноак та представниця Португалії Патрісія Мамона.

Проте у фіналі Бех-Романчук без шансів для суперниць стала чемпіонкою Європи! Вже у першому стрибку вона показала результат 14.81 метрів – новий рекорд сезону в Європі. А перевага після першого раунду стрибків над найближчою переслідувачкою Патрісією Мамоною складала 55 (!) сантиметрів.

Українська легкоатлетка лідирувала упродовж усього фіналу. А у п’ятому стрибку вдруге побила рекорд сезону, стрибнувши за 15 метрів – 15.02 м.

Потрійний стрибок. Жінки, фінал

  1. Марина Бех-Романчук (Україна) – 15.02 м
  2. Крістійна Мякеля (Фінляндія) – 14.64 м
  3. Ханна Міненко (Ізраїль) – 14.45 м

Це четверта медаль України на Мультиспортивному Євро у легкій атлетиці. Другу та третю нагороду упродовж дев’ятого змагального дня здобули бігунки Вікторія Ткачук та Анна Рижикова.

Що означає результат Бех-Романчук?

  • Перше “золото” у кар’єрі Бех-Романчук на рівні чемпіонатів світу та Європи на відкритому повітрі. У 2018 році вона здобула “срібло” Євро у стрибках у довжину, а через рік стала віцечемпіонкою світу у цій же дисципліні.
  • Друга українка в історії, яка стрибнула за 15 метрів. Та третій найкращий український стрибок в історії: Інесса Кравець стрибала 15.50 метрів (екссвітовий рекорд) та 15.33 метри.
  • Перша медаль України у жіночому потрійному стрибку за вісім років. У 2014 році Ольга Саладуха також стала чемпіонкою у цьому виді з результатом 14.73 метри.
  • Четверте “золото” України в історії Євро у жіночому потрійному стрибку. Тричі поспіль чемпіонкою ставала Ольга Саладуха – у 2010, 2012 та 2014 роках.
  • Друга медаль Бех-Романчук у потрійному стрибку на рівні всіх чемпіонатів світу та Європи. У 2022 році вона стала віцечемпіонкою світу у приміщенні.
  • Результат 15.02 – новий рекорд сезону в Європі. Попереднє топдосягнення також належало українці, вона його покращила на вісім сантиметрів.