Буковина запрошує на гостини. До Івана?

Буковина запрошує на гостини. До Івана?15червня прогресивне буковинство та вся Україна споминають Івана Миколайчука, його геній. 72 роки тому буковинська земля породила його. У ці червневі дні влада клянеться в любові та шані до цього світоча українського та світового кінематографу. В ці червневі дні у рідному селі Івана Чорториї буде свято зі співами, танцями та наїдками. Столи будуть вгинатися від різних смакот. В той час, як у Чернівцях нищиться та розвалюється нікому (а найбільше – владі), не потрібний колишній кінотеатр імені Івана Миколайчука.

Довго міська влада доводила приміщення кінотеатру до зубожіння та жахливого стану. Потім надумала віддати його в довгострокову оренду зі збереженням профілю. Та ніхто не захотів брати в оренду занедбане приміщення. Отож на одній зі своїх сесій депутати вирішили передати приміщення на баланс МТК «Калинівський ринок», аби той його ремонтував своїм коштом. Сама ж влада шукати можливостей для хоча б початку якихось робіт як не збиралась, так і не збирається.

Такі висновки можна зробити з відповіді Мінрегіонбуду, що розміщена в мережі інтернет. Влада не мала жодного наміру ремонтувати цей об’єкт і навіть не включила кінотеатр до переліку об’єктів, які могли би бути профінансовані в рамках спеціальних цільових програм в 2013 році. Хоча можливості були. Але влада радше буде трясти «Калинку», у котрої на те немає коштів, лиш би зіпхнути проблему зі своїх плечей.
Та Кіцманщина — не Чернівці. І кличе всіх «На гостини до Івана», на етно-фестиваль, що відбудеться у Чорториї на території музею-садиби Миколайчука 15 червня. О 10:00 там буде урочистий мітинг з покладанням квітів.

Здалось би провести урочистості і в Чернівцях. І покласти до занедбаної скульптурної композиції біля занедбаного кінотеатру поки що імені Івана Миколайчука квіти. Бо якщо найближчим часом місцева влада нічого не зробить, аби відновити Іванів кінотеатр, родина вимагатиме, аби це приміщення не називалось його іменем. І не буде у Чернівцях кінотеатру імені буковинського генія.
Надія ВІРНА

Новини Партнерів