«Буковинська миля 2013» 29 вересня, Соборна площа

«Буковинська миля 2013» 29 вересня, Соборна площаЦього року «Буковинська миля» вперше отримала статус Чемпіонату України з бігу на 1 милю. Національні змагання з легкої атлетики проводяться на Буковині вперше!

Також вперше цього року відбудеться відкритий забіг для всіх охочих (незалежно від віку і статі) на дистанцію 2 милі (старт і фініш – на Соборній площі).

Співорганізатори змагань: спортивний клуб «Гешко», департамент освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації, обласний центр ФЗН «Спорт для всіх», обласне відділення НОК України, обласна федерація легкої атлетики (за підтримки місцевої влади). Генеральний партнер – готельно-туристичний комплекс «Буковина»).

З історії «Буковинської милі»
Відкритий Кубок Чернівецької області з бігу на 1 милю «Буковинська миля» започаткований у 2005 році з ініціативи чемпіона Європи та світу з бігу на 1500 м, депутата Чернівецької міської ради Івана Гешка, тодішнього керівника обласного спорту Георгія Мазурашу та бізнесмена і мецената спорту – депутата Чернівецької міської ради, керівника готельно-туристичного комплексу «Буковина» Валерія Чинуша, який забезпечує чималий (як для України) призовий фонд та допомагає вирішувати інші організаційні питання.

Миля – це 1609 м 34 см. Рекорд України на цій дистанції належить Івану Гешкові (3.50,04) і встановлений 30 липня 2004 року в Лондоні на етапі IAAF Super Grand Prix.

У першій «Буковинській милі» у 2005 році взяли участь найсильніші бігуни України. Переможцем тоді став Іван Гешко з результатом 4.08,9. Другим фінішував ще один буковинець – Микола Лабовський, а третім – Василь Цікало з Львівщини, який тоді тренувався у Кіцмані разом з Іваном Гешком.
У 2006 році змагання стали міжнародними. Тоді, крім сильніших бігунів України (серед яких були також чемпіон Європи серед молоді на дистанції 5000 м Дмитро Барановський з Білої Церкви, неодноразові чемпіони України на різних дистанціях), у Чернівцях змагалися троє представників Молдови (чемпіони країни на стаєрських дистанціях) та гість з Кенії. Призову трійку утворили Іван Гешко (Кіцмань, Чернівці) – 4.06,5, Василь Цікало (Львів, Кіцмань) – 4.07,3 та Микола Лабовський (Чернівці) – 4.08,8.

У 2007 році на старт вийшли спортсмени з України, Молдови та Румунії. І знову першим на фініші був титулований Іван Гешко – 4.05,9. За ним фінішували Микола Лабовський (Чернівці) – 4.06,2 та Олександр Борисюк (Волинь, Кіцмань) – 4.07,5.
2008 року «Буковинська миля» переселилася на Соборну площу, де найсильнішими, вже за відсутності травмованого Гешка, виявилися волинський кіцманчанин Сашко Борисюк (4.21,09), львів’янин Василь Цікало (4.22,15) та Ігор Гелетій з Івано-Франківська (4.22,57).
У 2009 р. переможцем став буковинець Микола Лабовський. На фініші він на 0,33 сек. випередив волинського кіцманчанина Олександра Борисюка, який представляє спортклуб «Гешко». Третє місце виборов Віталій Волошин з Черкас.
У 2009 році «Буковинська миля» розширила свої вікові діапазони та географію. Тоді напередодні у Кіцмані відбулася перша «Буковинська міні-миля» на призи СК «Гешко», в якій у різних вікових групах на дистанціях 1 миля і пів милі змагалися юні спортсмени віком до 15 років. Цього року ці змагання відбулися минулої суботи і вчора транслювалися на телеканалі «Чернівці».
У 2010 р., за відсутності Івана Гешка та Миколи Лабовського, перемогу тоді святкував волинський кіцманчанин Олександр Борисюк. Другим і третім фінішували Сергій Лисенко з Полтави та криворіжець Станіслав Маслов з спортінтернату смт. Терезино Київської області.
З 2010 р. у рамках «Буковинської милі» відбуваються і естафетні змагання серед школярів. Дистанцію – та ж 1 миля, але поділена на 6 етапів, які долають по троє дівчат та юнаків. У першій естафеті призову трійку утворили ЗОШ №2, ЗОШ №3 та ліцей №4.
У 2011 р. першим на фініші «Буковинської милі» удруге став чернівчанин Микола Лабовський – 4.38,6. Другим у «фінішних розборах» був волинський кіцманчанин Олександр Борисюк, який також представляє СК «Гешко», – 4.39,0, третє місце виборов Володимир Киц (Львівська обл., Київська обл.) – 4.39,6.
Продовжена традиція проведення естафетних змагань серед шкільних команд. Цього разу на старт вийшли не лише представники чернівецьких шкіл, а й гості з районів. Кращий результат показала команда Лужанської ЗОШ Кіцманського району. Друге та третє місця посіли чернівецькі загальноосвітні школи №3 та №2.
У 2012 р. у «міліметрових розборках» на фініші перемогу вирвав волинський кіцманчанин Олександр Борисюк – 4.38,73. 0,24 сек. йому програв чернівчанин Микола Лабовський. А замкнув трійку призерів Артем Казбан, який представляє Дніпропетровську та Сумську області – 4.39,28. Цікаво, що під час церемонії нагородження Миколі Лабовському, крім «звичних» нагород, вручили і медаль «На славу Чернівців» – як учаснику Олімпійських ігор.
Окремо варто відзначити, що після чотирирічної перерви серед учасників «Буковинської милі» знову був її співзасновник Іван Гешко. Щоправда, біг він швидше символічно, адже був далеко не в оптимальній формі. Але при цьому фінішував на високій сьомій позиції.
Традиційно перед елітним забігом відбулися шкільні естафетні змагання «Буковинська миля». Призову трійку утворили: ЗОШ №3 (4.41,17), ЗОШ №25 (4.46,63) та гімназія №1 (4.55,13).

Новини Партнерів