Чернівчани не хочуть бачити енкаведистів на вулицях міста. Навіть у форматі кінозйомки

Чернівчани не хочуть бачити енкаведистів на вулицях міста. Навіть у форматі кінозйомки Зйомки фільму про НКВС викликали протест місцевих мешканцівУ Чернівцях активісти вимагають припинити зйомки фільму «За законами військового часу», який розповідає про роботу НКВС у 1941 році. Близько 30 місцевих громадських діячів сьогодні зібралися під міською радою, аби з’ясувати, хто надав дозвіл на проведення зйомок. Згодом протестувальники пішли до одного з майданчиків, де відбувається знімальний процес, вимагаючи припинити зйомки.

Як повідомив один з активістів Павло Колядинський, нічого проти самої знімальної групи активісти не мають. Невдоволення викликає сюжет фільму, який на думку протестувальників, вихваляє діяльність НКВС в 1941 році, а також участь у фільмі російського актора Олександра Панкратова-Чорного, який разом з іншими російськими митцями підтримав російську агресію відносно України.

«У зв’язку із політикою Росії щодо України, висловлюваннями російських акторів, зокрема і Панкратова-Чорного, ми вимагаємо повідомити хто і на яких підставах дозволив зйомки фільму в Чернівцях. По друге, вимагаємо припинити зйомки та прокат фільму на території Чернівецької області», – розповів Колядинський.

Як пояснив директор виробництва фільму Євгеній Шидай, стрічка не містить образливих для українців сюжетів, усі дозволи на зйомку наявні й надані ще у грудні 2013 року, однак продемонструвати їх не зміг, зіславшись на те, що вони знаходяться в центральному офісі знімальної компанії у Києві. Місцевих мешканців Шидай попросив дозволити завершити зйомки, які плануються до 6 жовтня.

Водночас, як повідомила начальник управління суспільних комунікацій Чернівецької облдержадміністрації Марина Тимофійчук-Степанова, голова ОДА Роман Ванзуряк вже спрямував листа до Нацради з питань телебачення й радіомовлення з проханням заборонити проведення зйомок фільму на території Чернівецької області.

Чернівчани не хочуть бачити енкаведистів на вулицях міста. Навіть у форматі кінозйомки

Джерело: БукІнфо

peredplata