Чернівецькі лікарі, які ненадовго повернулись із зони АТО, розповіли про реалії війни ВІДЕО

Чернівецькі лікарі, які ненадовго повернулись із зони АТО, розповіли про реалії війни	   ВІДЕОБілі ангели, як тепер називають медиків, котрі рятують життя наших воїнів-захисників у горнилі війни, приїхали у коротку відпустку додому. Сьогодні вони зустрілись з буковинськими журналістами та розповіли про суворі реалії ситуації на Сході та потреби наших військових.

«Лікарі там ходять у бронежилетах, касках та з автоматами», — так сказала про своїх колег, котрі щойно повернулися із зони бойових дій, лікар-волонтер Ольга Кобевко, котра сама неодноразово їздила на Схід з гуманітарною допомогою для наших військових.
Денис Григораш та Ігор Малишевський — професійні медики. У цей надскладний для країни час вони не змогли залишитись осторонь подій, які розгортаються на сході країни, та відправились у саме горнило війни, щоб рятувати життя наших воїнів-захисників. Вони взяли на себе цю важку, але почесну місію, відкинувши страх та не зважаючи на ризик для власного життя.

Новоград-Волинський, де довелося проходити службу на базі 30-ї механізованої бригади, Арбатська Стрілка, Чонгар…
Ігор потрапив до села Степанівка, де саме відбувались бойові дії, у серпні. Село розташоване за 7 кілометрів від кордону з Росією, там саме пролягає шлях, яким перевозили зброю до Луганської й Донецької областей.
Ті десять діб молодий лікар пам’ятатиме впродовж всього життя: коли поруч гримлять постріли та зриваються міни, ти мусиш відкинути найменші появи страху і швидко діяти, щоб рятувати поранених, оперативно надати їм необхідну допомогу. Позаяк більшість місцевих медиків на той час виїхали із зони бойових дій, доводилося ще й обслуговувати й лікарні. Часто допомогу хворим надавали у звичайних хатах, а оскільки все відбувалося під час постійних мінометних обстрілів, працювали у бронежилетах і касках.
За словами цих молодих лікарів, їх ніхто не вчив бути військовими медиками, досвіду роботи у надзвичайних ситуаціях вони не мали, але сувора дійсність змусила усьому всьому навчитися. Важко, звичайно, працювати в таких небезпечних умовах, та ще й за нестачі сучасних медичних засобів і необхідних препаратів. Але наші медики не опускають рук та докладають усіх зусиль, щоб врятувати якомога більше життів. Дана Гіппократові клятва і почуття відповідальності допомагають їм вистояти у найскладніших умовах.
Отож після нетривалого 10-денного перепочинку наші білі ангели-рятівники знову відправляться туди, де зараз так необхідна їхня допомога.

Новини Партнерів