Чернівчанин-винахідник створив власноруч \”розумну квартиру\”

Віталій Ришкуляк із Чернівців власноруч створив \”розумну квартиру\”. Тепер більшу частину операцій, які звичайні люди роблять власноруч, у його квартирі виконує штучний інтелект \”Єва\”, йдеться у сюжеті ТСН.Ранок.

Чернівчанин-винахідник створив власноруч "розумну квартиру"

Квартира Віталія буквально \”нашпигована\” електронікою. Аматор-винахідник називає своє помешкання \”розумна домівка\” і зізнається, що ідею максимально автоматизувати житло плекав ще з дитинства. Та чоловіка весь час лякала вартість такої системи.

\”Я коли почав цікавитися, скільки вони коштують, трьохкімнатна квартира може дійти й до 150 тисяч доларів, якщо максимально обладнати\”, – говорить автор ідеї \”розумної квартири\”.

Тоді чоловік вирішив зробити \”квартиру мрії\” самотужки, адже знається на радіоелектроніці. Усі мікросхеми у домі, що відповідають за різноманітні операції, Віталій зробив сам за власними кресленнями. І тепер звичайні побутові предмети дивують високим рівнем \”інтелекту\”: вимикач світла повідомляє час, квіти сигналізують, коли їх треба полити, а кран у ванній кімнаті розуміє, коли подати просто воду, а коли – гель для миття рук.

Маючи таку надсучасну квартиру, господар не забув подбати і про безпеку. Віталій встановив сигналізацію власного виробництва та систему із запобігання потопу, що автоматично перекриває воду та повідомляє про аварію власника квартири.

Винахідник- аматор, який за основною освітою – кулінар, витратив на створення розумної квартири майже вісім років і близько двох тисяч доларів. Та оскільки квартира жорстко \”контролює\” споживання води, тепла та електрики, тепер за комунальні послуги Віталій сплачує значно менше.

\”Тільки води я економлю до 60 відсотків\”, – хвалиться господар.

Віталій Ришкуляк не збирається робити бізнес-проект зі свого винаходу, адже впевнений, що при певних зусиллях та головне – бажанні, кожен здатен \”подарувати\” своїй квартиру інтелект.