Хто врятує вулицю Кобилянської?

Народна трибуна

Крик душі
«Тротуарами найгарнішої вулиці нашого міста, візитівки Чернівців Ольги Кобилянської після встановлення нової, наче й непоганої за якістю плитки неможливо нормально пройти — доводиться неабияк балансувати на плитах, котрі хитаються та совгаються, а в дощову погоду чи у відлигу неможливо наступити, не обляпавшись брудною водою, що вихлюпується з-під них, — крик душі місцевих мешканок Марії Гузь, Оксани Петрової, Валентини Вікован та Галини Бельської. — До всього, така ж картина і на спуску з вулиці Шкільної до площі Пресвятої діви Марії (колишньої Турецької), що вимощений ідентичною плиткою… Наші періодичні звернення до міської ради залишаються без належного реагування, а ми, чернівчани, і гості вишуканого старовинного міста постійно наражаємося на неприємності — щоразу, долаючи ці екстремальні тротуари, псуємо собі не лише одяг та взуття, а й нерви. А ще ризикуємо й травмуватися. Чули, що підрядні організації тротуари вже перемощували та що помилки, допущені раніше, виправлено. Насправді це не відповідає дійсності. Допоможіть з’ясувати: у нас немає майстрів, котрі б володіли необхідною технологією, чи на якість роботи вплинули авральні темпи, коли потрібно було чимшвидше підготуватися до 600-ліття міста? Хто врятує вулицю Ольги Кобилянської? Коли вже чернівчани зможуть спокійно, не побоюючись несподіваних прикрощів, пройтися дорогими (бо ж на них витрачено немалі кошти) її тротуарами та спуститися до площі Пресвятої Діви Марії? Хто має відповідати за неякісно виконані роботи у центрі Чернівців?»

Писк влади

У відділі технічного нагляду департаменту житлово-комунального господарства Чернівецької міської ради (тел.55 97 74) на запитання нашого кореспондента відповідають, що цьогоріч передбачено ремонт тротуарів на вулиці Ольги Кобилянської, тому недоліки будуть усуватися. Оскільки за неякісну роботу підряднику ПП Василю Кравчуку, котрий вимощував плитку, кошти не виплачені, то саме за них і буде здійснюватися ремонт, однак іншим підрядником. Спеціалісти наголошують, що у 2008 році, коли встановлювали плитку, був паводок, у траншеях стояла вода, земля була перенасичена вологою, що не могло негативно не вплинути на якість робіт. Замінювати плитку вже не будуть, адже та, що встановлена там, виготовлена з природного каменю і є справді дорогою. Саме тому чекатимемо чергового ремонту.

Стосовно ідентичної ситуації на спуску з вулиці Шкільної до площі Пресвятої діви Марії, у відділі технагляду департаменту містобудівного комплексу і земельних відносин міської ради (тел. 52 06 58), що відповідав за мощення спуску, зазначають, що цей об’єкт передано тресту зеленого господарства (тел. 54 07 20; 54 17 26 – інженер садово-паркового господарства), у якого він і перебуває на балансі. Тому питання утримання спуску, вимощеного плиткою, до площі, слід адресувати саме цій організації.


Підготувала Наталія БРЯНСЬКА