74% чернівчан не вважають медицину безкоштовною

«Інститут аналітики та адвокації» провів соціологічне дослідження, що показало, як мешканці Чернівців сприймають медицину в Україні.
Чи погодитеся ви, що медицина у нашій країні безкоштовна? Цим питанням експерти «Інституту аналітики та адвокації» задалися, досліджуючи стан охорони здоров’я в Україні та у Чернівцях зокрема.

Результати соціологічного опитування очікувані, але від цього не менш безнадійні: 74% опитаних чернівчан вважають, що медицина у місті безкоштовна лише на словах, ще 13% містян мають щодо цього сумніви.

74% чернівчан не вважають медицину безкоштовною

Експерти «Інституту аналітики та адвокації» дізналися, що 66% опитаних витрачають на своє лікування від 1000 до 3000 гривень, а кожен четвертий – понад 5 тисяч на рік! При цьому лише 28% мешканців Чернівців задоволені послугами у державних лікарнях. Виникає дисонанс: ми платимо за лікування, але його якість не зростає.

Вірогідно, це одна з причин, чому чернівчани прагнуть уникати походів у заклади охорони здоров’я. Так, 57,38% респондентів, звертаються до лікаря час від часу, тобто, вочевидь, по факту хвороби; лише 25,74% опитаних звертаються до лікувальних закладів щомісяця і 16,03% – раз у квартал. Загальновідомо, що профілактика краща за лікування, однак, як виявилося, не для всіх чернівчан. Хоча все світове товариство, у тому числі й українське, визнало життя і здоров’я найбільшою цінністю людства, а отже, державі варто визначати медицину однією з головних галузей не лише на папері.

74% чернівчан не вважають медицину безкоштовною

Недофінансування і пасивність влади стосовно медицини в Україні, лазівка для корупції — це основні передумови ситуації, яка склалася у закладах охорони здоров’я Чернівців. Тому запровадження практики моніторингу за використанням благодійних коштів може стати одним із багатьох варіантів вирішення окресленої проблематики. До того ж, рівень громадянської свідомості у мешканців Чернівців, як показало дослідження, на високому рівні. Переважна більшість чернівчан, а саме 73,42% виявили бажання знати, на що витрачаються кошти, сплачені ними до благодійних фондів при закладах охорони здоров\’я.

Постає питання: якщо лікування перестає бути безкоштовним, у держави бракує фінансування на охорону здоров’я, а населення це розуміє і не схвалює — що нам заважає врегулювати діяльність благодійних фондів?

Під час дослідження було опитано 700 респондентів методом особистого поквартирного інтерв’ю відповідно до квотної вибірки за демографічним показником Чернівців.
Катерина Кролевська, Олександр Ткаченко

Новини Партнерів