Великий розподіл посад у Чернівецькій облраді

З надійних джерел, яким ми довіряємо, стало відомо, що фракція депутатів Чернівецької обласної ради від партії БПП «Солідарність» провела нещодавно нічне засідання.
Партія оговталася від завданого їй удару під час виборів голови облради. Тому справедливо почала вимагати посад відповідно до набраних голосів виборців.
Голова облради Іван Мунтян оголосив на першого заступника Інгу Маковецьку від Радикальної партії Олега Ляшка. На заступника мали б пропонувати ще не оголошеного Віталія Мельничука від ВО «Свобода». Навіть приїхав до Чернівців сам Тягнибок. І мав зустріч з Мунтяном. Напевне, вдарили по руках, що таки Мельничук стане заступником.

А «Солідарності» Петра Порошенка спочатку «пропонувала» дірку від бублика. Потім передумали і нібито хотіли дати три основні комісії: бюджетну, приватизаційну і будівельну. І тим самим цю дірку від бублика переадресували до фракції партії «Народний контроль», яка претендувала на бюджетну комісію, та УКРОПу, що намірився уже очолити приватизаційну комісію.

І тоді зародився перший конфлікт серед тих, кому обіцяли комісії за голоси для виборів Івана Мунтяна. Згодом заговорили про те, що Роману Ванзуряку таки дадуть посаду заступника. І таким чином задобрять «Народний контроль». Але, знову ж таки, від кого заберуть? Невідомо. Та й Іван Мунтян і Роман Ванзуряк – з одного району, Глибоцького. А ще звідти в керівництві та біля нього є кілька публічних і не дуже осіб. Тож вийде, що влада в області перейде до рук глибочан. Таке ми вже мали за Бауера. До речі, тоді у Бауера заступником був Іван Мунтян. Закінчилася ера Бауера на Буковині великим конфліктом зі всім світом та вигнанням.

Аби такого не було надалі, фракція БПП «Солідарність» зібралася навіть вночі й одноголосно вирішила, що вона не поступається місцем у президії та висунула на першого заступника голови облради Івана Шевчука з Вашківців Вижницького району.
Після цього у керівництві облради розпочався великий рейвах. Бо ламаються всі схеми, вибудувані під час обрання Івана Мунтяна. Більше того, «Солідарність» згуртувалася навколо президента і прем`єра і поставила питання про створення в облраді міцної та надійної провладної більшості, в яку обов`язково входять БПП «Солідарність», ВО «Батьківщина», «Народний контроль» і «Самопоміч». Інші фракції можуть увійти після того, як їх розглянуть на зборах цих провладних партій.

Партія «Солідарність» змінила правила гри, чим завдала Іванові Мунтяну великого смутку та головного болю. Йому треба так все зробити, аби нагодувати голодних і захланних політиків різними посадами, виконати свої зобов`язання перед іншими депутатами, залишити собі добрий шмат влади і при цьому зберегти політичне лице партії та її лідеру Юлії Тимошенко.

Завдання непосильне. Його неможливо було вирішити відразу. І тоді довелося голові облради відтермінувати уже оголошене сесійне засідання. Його перепризначили з 16 на 17 грудня. Цього дня будуть сесії у верховній раді, у Чернівецькій міській раді та у Чернівецькій обласній раді. Чи їх хід та рішення впливатимуть на депутатів? Навряд чи. Бо не встигнуть вони мати повну інформацію про дії своїх колег.

Наразі можемо з тривогою говорити про те, що в Україні все ж таки чиняться потуги дестабілізувати ситуацію. Як не дивно, а першими починають нібито спокійні та мирні аграрії. Вони вимагають справедливих податків. Уже Василь Козак з Сокирян возив селян під стіни ОДА минулого тижня. Тепер везе півтисячі аграріїв до стін верховної ради України. І це з найменшої області нашої держави. Якщо пропозиція зберігається скрізь, то під стіни парламенту прибуде майже 20 000 аграріїв. До них приєднаються шахтарі, політики, військові і… кілька агресивних радикалів. Тоді можливі незворотні процеси в Україні.

А наразі Іван Мунтян на Буковині продовжує ділити посади. До цієї процедури взялися й у міській раді. Там Олексій Каспрук буде пропонувати кандидатуру на секретаря. І завирує кадрова круговерть у нашому краї. За нею будуть приховуватися недоліки та прорахунки влади, тарифи та корупційні діяння, бюджетні ями та дорожні баюри…
Хіба для цього цих депутатів обирали люди?

Петро Кобевко

P.S. У вівторок Хотинська районна рада зробила спробу обрати заступником голови висуванця від янучарсько-папієвського «Опозиційного блоку». Тоді до сесійної зали увійшли воїни АТО і зупинили голосування з цього питання. Голова від Аграрної партії змушений був перенести сесію на наступний тиждень.

peredplata