Києво-Печерська Лавра – святиня українського народу, а не власність Московського Патріархату

Києво-Печерська Лавра – святиня українського народу, а не власність Московського ПатріархатуКияни хочуть, щоб Києво-Печерська Лавра позбулася нарешті залежності від Московського Патріархату і перейшла під юрисдикцію Київського.
Про це було повідомлено у відповідній електронній петиції, але тут же моментально з’явилася інша петиція про збереження Лаври в підпорядкуванні Москві.

І полився відомий вже бруд на Київський Патріархат, на Святійшого Патріарха Філарета, змішаний із залякуванням киян, що перехід Лаври до Київського Патріархату призведе до міжконфесійної напруги та «ескалації насильства», що буде велика біда , коли до Лаври прийдуть заборонені, неканонічні.

Замість того, щоб сіяти мир і спокій у серцях людей, обнадіяти їх, почалося за старим сценарієм недовіри і фарисейства розпалювання ворожнечі, що свідчить про духовне нездоров’я УПЦ МП.

Шановні отці Московського патріархату в Україні, змініть стиль і зміст своїх проповідей, скажіть людям правду, по-перше, про неканонічну заборону РП Церквою нашого сьогоднішнього Патріарха. Його Москва відлучила від церкви і піддала анафемі в той час, коли владика уже не належав до Російської Церкви, а перебував в канонічній Українській Церкві.

По-друге, давно вже пора вивчити питання неканонічності РПЦ на території України. Для цього достатньо прочитати бодай одну із трьох книжок української письменниці Галини Могильницької, лауреата премії Василя Стуса, заслуженого працівника освіти України, автора оригінальних цікавих підручників з української мови.

1. «Літос (або камінь з пращі правди на розбиття митрополичого блудо- словія)»,
2. «Міфотворчість як обґрунтування історичного мародерства»,
3. «Хроніка великого ошуканства».

Коли громадськість м. Чернівці запрошувала на презентацію книжки «Літос» представник Чернівецької єпархії УПЦ МП, єпископ Мелетій відповів: « Ми таких книжок не читаємо». А шкода. Як тут не згадати слова Т.Г.Шевченка: «Якби ми вчились так, як треба, то мудрість би була своя». Тоді «московські попи» (так кажуть у народі) знали б і пам’ятали, що Києво – Печерська Лавра – святиня українського народу, розташована на українській землі. Її заснували, освятили наші ченці Антоній і Феодосій…, облаштували, розбудували наші меценати, а найвидатнішим з них був Великий Українець, дипломат, політик гетьман Іван Мазепа, котрий більше 20 храмів збудував, реконструював в стилі українського бароко. На Троїцькій надбрамній церкві можна побачити герб гетьмана І.Мазепи. Мур з баштами навколо Лаври, Велика лаврська дзвіниця, дзвони якої підносять душу, кличуть до служби Божої – все це споруджено за кошти Івана Мазепи.

Словом, той вигляд, який має сьогодні Києво – Печерська Лавра це – велика заслуга видатного подвижника українського православ’я, по – європейські освіченого богослова, котрий дбав про зближення України з Європою і визволення її від московського поневолення, за що поплатився життям і всупереч церковним канонам за наказом Петра 1 був відлучений від церкви.

Поважні ієрархи і отці Києво – Печерської Лаври, скажіть і цю правду людям, не бентежте народ, не мучте його розмовами про велику канонічність Московського Патріархату в Україні і неканонічність Київського Патріархату. Світ знає, що немає жодного документа про канонічне приєднання Київської Метрополії до Московського Патріархату, окрім грамот патріарха Діонісія IV, куплених за 200 червонців і «три по сорок соболів» (сто двадцять). Ці грамоти були скасовані Собором східних патріархів, а патріарха Діонісія за хабар – усунено з патріаршого престолу.

Досить підлаштовуватись під сусідні бріхні! Об’єднайтеся з іншими православними церквами в одну Помісну Українську Православну Церкву! Ви ж бачите, до чого призвів «русский мир» Патріарха Кирила в Україні: ллється кров людська, гинуть кращі сини і дочки країни, руйнується народне добро.

А що зробили російські царі і більшовицькі вожді для Києво – Печерської Лаври?

Нічого доброго: нищили, руйнували, забороняли, зривали, вивозили майно. Доведіть цю правду до відома північного сусіда, переконайте всіх, що Києво – Печерська Лавра – це святиня українського народу і вона має належати Київському, а не Московському Патріархату. І це є Істина Божа.

22.01.2016
Почесна голова Чернівецького відділу
Союзу українок
Олександра Попелюк

peredplata