Газовий пук у Чернівецькій облраді

Після виступу газети «Час» обласна рада створила тимчасову контрольну комісію, яка перевірить законність передачі газового родовища у Красноїльську фірмі ІНГАЗКО.

Нагадаємо, що голова облради Іван Мунтян минулої сесії поставив це питання на голосування. Перед цим нічого не пояснив депутатам. Тому ніякого рішення прийнято не було. А це, своєю чергою, дозволило Міністерству екології та природних ресурсів рекомендувати Держслужбі геології і надр України дозволити вибір газу без аукціону. Одним із засновників цієї компанії є офшорна фірма, зареєстрована у Белізі (британський Гондурас – П.К.).

Виглядало дуже дивним, що лобіювали питання передачі родовища «гондураській» фірмі депутати з «Опозиційного блоку» та ВО «Батьківщина».

Уся ця катавасія має ознаки службової недбалості чи навіть корупції. Тому депутат Іван Шевчук запропонував створити депутатську комісію, яку очолив депутат від «Самопомочі» Василь Гостюк.

Ми наполегливо звертаємось до правоохоронних органів, СБУ і прокуратури з проханням перевірити законність передачі газового родовища у Красноїльську фірмі, яка має засновника у Гондурасі.

(Далі буде)

Петро КОБЕВКО