Потворний вишкір \”безкоштовної\” медицини: робоча група вивчала скандальну скаргу пацієнтки в Чернівецькому обласному клінічному онкодиспансері

Потворний вишкір "безкоштовної" медицини: робоча група вивчала скандальну скаргу пацієнтки в Чернівецькому обласному клінічному онкодиспансеріРобоча група у складі членів постійної комісії Чернівецької обласної ради з питань охорони здоров’я, праці, соціального захисту населення, підтримки учасників АТО і членів їх родин, громадських активістів, учасників АТО відвідали 5 травня обласний клінічний онкологічний диспансер.

Нагадаємо, робочу групу на базі профільної комісії створили після офіційної скарги буковинки на лікаря диспансеру. Зі слів пацієнтки, медик нібито змусив її накупити різного медичного інвентарю на майже тисячу гривень. Жінка вважає, що до її операції ці призначення, і відповідно витрати, не мають жодного стосунку. А відтак спробувала \”по доброму\” повернути витрачені кошти. Проте порозумітися, як вона стверджує, з лікарем не вдалося. За словами жінки, він не тільки не повернув витрачені нею кошти, а навпаки пообіцяв ще більші витрати. Якщо ж жінка не заплатить, то ніякої медичної допомоги не отримає.

Щоб вивчити загальну ситуацію з витратами пацієнтів онко-диспансеру на лікування та операції знімальна група активістів, яку запросила комісія, вирішила опитати людей безпосередньо у стаціонарному приміщенні. Розповіді пацієнтів різнилися. Хтось хвалив лікарів та розповідав про безкоштовну хіміотерапію і операції, хтось жалівся та щоденні значні витрати, сеанси хіміотерапії вартістю 5 тисяч гривень кожний та операцію за 20 тисяч гривень.

«Це досить дорога лікарня, тут куди не кинься, треба «відлистати». Тут лікарня досить така… до неї правоохоронним органам треба досить серйозно братися. Наскільки я чув, Євросоюзом на хіміотерапію виділяється. Це ж має людині хворій доходити і безплатно», – розповідає перший опитаний чоловік.

«В мене друга хімія. В день йде гривень 500-600. А першу хімію, коли робили, то взагалі 10 тисяч гривень. Операція обійшлася десь тисяч 20», – повідомила інша хвора.

«Можливо, це дорого, але мені допомогло. Я платила за ліки, саме дешевше, це десь 710 чи 720 гривень. Перший раз 700, потім 500. Ну, і потім десь тисячу, тисячу з лишнім, десь так», – розповіла зовсім молода пацієнтка онко-диспансеру.

Під час опитування пацієнтів до активістів підійшов в.о головного лікаря та попросив покинути приміщення і опитувати людей на вулиці, інакше, сказав в.о головного лікаря, він викличе поліцію.

Під час візиту робочої групи в.о головного лікаря зібрав усіх завідуючих відділень і обговорення робочої групи з медичним персоналом скарги громадянки видалося емоційним. Медики захищали свого колегу, цікаво, що особливо активно себе поводила донька колишнього головного лікаря. Лікарі онко-диспансера не розуміли, чому ця скарга, окрім департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА, потрапила і до профільної комісії. Медики сказали заступникці голови комісії з питань охорони здоров’я та АТО Ользі Кобевко , що на них, начебто, зі сторони комісії ллється багато бруду. На що Ольга Кобевко відповіла, що навпаки завжди захищатиме білий халат, а профспілки мають працювати активніше і не лише на користь керівництва. Потім голова профільної комісії Ігор Малишевський попросив лікаря, на ім’я якого отримали скаргу, розповісти зі своєї сторони, чому виник скандал з пацієнткою.

Зі слів лікаря, державне фінансування майже відсутнє, тому медикам доводиться просити пацієнтів купувати необхідні медикаменти та речі для операцій. Бахіли, одноразові халати, гумові рукавиці, марлеві маски – все це дійсно необхідно під час операції, яка планувалася, – пояснив він. Запитайте у будь якого медика тут, скільки людей оперують та маніпулюють під час операції, і скільки разів потрібно міняти ті ж рукавиці, – додав він.

Члени профільної комісії вкотре нагадали присутнім, що про недофінансування потрібно кричати, а не тихенько виправдовуватись і пообіцяли далі вивчати цю скандальну ситуацію щоб максимально справедливо, для кожної сторони конфлікту, оцінити її.

Знімальна група активістів спробувала ще раз зайти у стаціонарне відділення щоб опитати більшу кількість людей про витрати на лікування страшної недуги, але пацієнти відмовлялися говорити, а медичний персонал вкрай агресивно просив піти. Хоча, після того, як оператор з камерою вийшов, деякі медики самі підходили до активістки і жалілися на недофінансування та своє негативне ставлення до необхідності просити «благодійні» внески.

За матеріалами сайтів My Webpage та http://faktoff.net/

Новини Партнерів