«Політ золотої мушки» у Чернівцях

«Політ золотої мушки» у Чернівцях

«Видавництво Старого Лева» презентує найвеселішу книжку про галичан

У вівторок, 6 вересня у Віллі Муніципальної Бібліотеки чернівчани зможуть переглянути кінокомедію «Політ золотої мушки» та познайомитися з автором однойменної книги – письменником Богданом Волошиним. Нова, хоча вже добре відома, збірка оповідань «Політ золотої мушки» – це понад три сотні сторінок легкого, доброго гумору. Це неймовірні історії з життя людей, яких ми з вами точно зустрічали на вулицях галицьких містечок та сіл. Початок зустрічі о 17:00. Модерує Інга Кейван. Вхід вільний.

У «Польоті золотої мушки» письменник детально знайомить читача з вигаданими (чи то пак легендарними) галицьким містечком Бурачковичами та сусіднім селом Лопушною. Крізь призму життя й діяльності персонажів поступово розкриваються інтимні подробиці приватного та громадського чину видатних бурачківчан. «Майже усі герої оповідань писані з реальних людей, – зауважує автор книги. – Щоправда, не всіх я знав особисто. Часто друзі, знайомі розповідали мені якісь байки, цікаві історії з життя родичів і знайомих, а я вже заселяв тими людьми свої Бурачковичі. Ліпив з них нових героїв, наділяв новими рисами характеру, щоб розвинути образ. І вони починали жити своїм окремим життям. Інколи навіть докучаючи мені, кочували з оповідання в оповідання».

Хочете дізнатися, чим завершилися пригоди мера містечка Романа Задупського, секретарки маґістрату Теклі Мілєрової, авторитетного сторожа Ладзьга Микуличина, митця трагічної долі Влодка Фарнеґи, грабаря Мерлюня та інших достойників і достойниць? У Богдана Волошина, якого львів’яни прозвали паном Марциняком, в запасі ще багато історій про невгамовних бурачківчан. Також під час презентації чернівчани зможуть переглянути комедію Івана Кравчишина «Політ золотої мушки», зняту за книгою. До підбору акторів та локацій письменник і режисер підходили особливо ретельно. Зокрема, серед чернівецьких акторів у фільмі знявся В’ячеслав Стаханов (в ролі нотаріуса). Героїв «Мушки», їхні обличчя автор жартома називає «галицьким іконостасом» – такі собі святі люди, але трішки божевільні.

«З Іваном мав щастя вибирати локації для зйомок фільму, – додає письменник. – Це була поїздка в Добромиль, в монастир, де колись отримав монаший постриг митрополит Андрей. Режисер також радився зі мною щодо підбору акторів. А набирали їх по всій Галичині: у Львові, Тернополі, Франківську, Коломиї, Дрогобичі. Звісно ще й тому, що вони мали вільно володіти не просто українською мовою, але й галицькою говіркою. Мова у фільмі є живою і природною, з чого я дуже тішуся. Переживав, щоб не було у фільмі кривляння, штучності. Але, здається, цього вдалось уникнути».
Богдан Волошин – публіцист, письменник-гуморист. Народився у Львові. Журналіст за освітою. З 1984-го року працює у львівських періодичних виданнях та на телебаченні. За цей час побачили світ 5 збірок оповідань, за творами Богдана Волошина знято фільм «Політ золотої мушки». Нині працює на Львівському телебаченні. Відомий у Львові та околицях за псевдонімом пан Марциняк.

peredplata