Вандали, які сплюндрували синагогу в Чернівцях, вчинили ряд інших злочинів по всій Україні, – Аваков

Вандали, які сплюндрували синагогу в Чернівцях, вчинили ряд інших злочинів по всій Україні, - АваковГрупа зловмисників, які торік сплюндрували фасад синагоги у Чернівцях, упродовж року вчинили ще ряд злочинів на території всієї України.

Про це на брифінгу у Києві повідомив глава МВС Арсен Аваков, пише Цензор.Нет

За інформацією МВС, уже відомо про 9 злочинів, скоєних у різних регіонах України й Києві. Затримання членів угруповання відбулося напередодні на кордоні України з Угорщиною. Там вони планували підірвати пам\’ятник угорцям на Верецькому перевалі в Закарпатській області.

Аваков уточнив, що затримані їхали на виконання чергового \”замовлення\” з огляду на напруження у відносинах між Україною та Угорщиною. \”Фахівці карного розшуку Нацполіції затримали їх біля кордону. Під час затримання вилучено гранати РГД-5, спеціально підготований вибуховий пристрій із приєднаним газовим балоном для детонації і гранати РГД-5\”, – додав міністр.

До складу угруповання входили мешканці Черкаської області. Злочини скоювали в 2016-2017 роках і були спрямовані на розпалювання ксенофобії, релігійної нетерпимості і міжнародних конфліктів.

Злочинну групу з кількох людей, жителів Черкаської області, розробляла спеціальна група карного розшуку під безпосереднім керівництвом Князєва й Аброськіна.

Фіксація на місці злочинів, зразки й аналізи ДНК, свідчення після затримання вказують на те, що затримано злочинну групу, яка скоїла злочини:

1. У місті Чернівці, де в ніч на 19.11.2016 сплюндрували Центральну єврейську синагогу, на головному фасаді якої зробили антисемітський напис.

2. У місті Умань, де 21.12.2016 зловмисники на могилу раввина Нахмана і кинули голову свині з вирізаною свастикою.

3. У місті Київ, де 8.06.2017 зловмисники кинули гранату в Посольство США.

4. У місті Львів, де 30.06.2017 зловмисники спробували підпалити синагогу.

5. У місті Луцьк, де 10.07.2017 зловмисники кинули вибуховий пристрій у консульство Польщі.

6. У Києві, де 24.08.2017 на День Незалежності кинули гранату на вулиці Грушевського і поранили рідних героя України Валерія Чибінєєва.

7. У Києві на вул. Курбаса, де того ж дня гранатами підірвали пам\’ятник учасникам бойових дій.

8. У місті Умань, де 21.09.2017 кинули гранату, від якої постраждали громадяни держави Ізраїль.

9. Групу затримали під час теракту з підриву пам\’ятника угорцям на Верецькому перевалі в Закарпатській області.

Виконавці наведених злочинів, які входять у так звану ОЗУ \”Торпеди\”, давно перебувають у зоні уваги правоохоронців і звинувачували в низці інших злочинів.

Затримано виконавців і їхніх керівників – входять у групу впливу колишніх народних депутатів від Партії Регіонів від Черкаської області – Володимира Олійника й Сергія Тулуба.

Слідство задокументувало ланцюжок контактів злочинців із людьми, які нині перебувають у Російській Федерації, а також із низкою керівників партії \”Опозиційний блок\”, які перебувають в Україні. Слідчі дії тривають.

Слідчим і співробітникам спецслужб, які підключилися до розслідування – є ще значне поле для роботи. Підбурювачів, терористів і провокаторів міжнаціональної ворожнечі і міжнародних конфліктів будемо зупиняти жорстко.