Еміль Крупник у Чернівцях з шоу-програмою «Пісні рідного міста»

У рамках святкування Дня міста 2017 р., 8 жовтня о 16-00 на Театральній площі відбудеться концертна шоу-програма Еміля Крупника (Київ)

. У програмі візьмуть участь вокальний дует \”Нігун\” (Олена Вінн, Ірина Сидоровська, м. Київ) та гурт «Клезмер Хесед бенд» (Київ-Чернівці).

«Пісні рідного міста» – це програма запальних та ліричних пісенних композицій про місто Чернівці авторства Еміля Крупника.
Пісні виконуються українською та російською мовами з елементами ідишу, івриту, румунської. В акомпанементі – буковинський етно-фолк (елементи народної музики українського, румунського, єврейського народів) а також запальний конферанс з місцевим колоритним гумором.

«Я написав і виконую близько 40 пісень про Чернівці, – зазначає автор і виконавець, – То ж вважаю Театральну площу рідного міста найзручнішим місцем, а свято Дня міста – найкращим часом для презентації цих творів.»

Презентацію програми у День міста ініційовано Чернівецьким обласним єврейським благодійним фондом «Мір\’ям» (голова – Ілля Хочь), особиста подяка від артистів голові правління Української міжбанківської валютної біржі Анатолію Гулею, який водночас є почесним президентом фонду «Мір\’ям», та заступнику мера Чернівців Олександру Паскарю

ДОВІДКА

Еміль Крупник – поет, бард, шансон’є, журналіст, протягом багатьох років складає і виконує пісні про Чернівці.
Народився 9 грудня 1963 р. у місті Чернівці. Навчався в Тартуському університеті, відвідував лекції Ю.М. Лотмана. Жив Еміль Крупник в Ленінграді, до того часу відноситься і написання перших пісень. Навчався у Євгена Клячкина. Закінчив Чернівецький державний університет, філологічний факультет за спеціальністю \”Російська мова та література\”.
У 1991 р. Еміль Крупник став лауреатом фестивалю «Червона рута-2» у Запоріжжі з піснею «Єврейський курінь» про участь євреїв в українському національно-визвольному русі..
У 1992-93 роках створює цикл пісень про Чернівці, які стали культовими.
Такі його твори як «Чернівецькі дворики», «Чернівецькі фасони», «Калинівський базар» набули широкого розповсюдження, і вже багато років є популярними в місті та за його межами.
Газета «Чернівці» писала в 2004 році: \”»
«Його Пiснi – паспорт вашого мiста», – так два десятка років тому висловився видатний театральний режисер Георгій Товстоногов, послухавши під час відвідання Чернівців тоді ще мало кому відомого місцевого барда Еміля Крупника.»
А радіо Нью-Йорка визначило його творчість як «музичний літопис міста Чернівці».