У Чернівцях перевізники вимагають підвищити вартість проїзду до 5 гривень

У Чернівцях перевізники вимагають підвищити вартість проїзду до 5 гривеньПід час прес-конференції директорка ПП «Багіра» Павліна Храпчинська заявила, що Чернівецькі перевізники вимагають підвищити плату за проїзд до 5 гривень з 1 квітня.
Підприємці наполягають на скликанні виконкому Чернівецької міської ради, аби той якнайшвидше затвердив новий тариф.
Якщо ж цього не станеться, вони погрожують, що маршрутки в денний час їздити не будуть. Скористатись транспортом чернівчани зможуть лише вранці та ввечері, щоб дістатися на роботу і додому.

Якщо це не відбудеться, погрожують обмежити з наступного тижня рух транспорту у місті: машини їздитимуть лише вранці та увечері. За словами перевізників, у жовтні подали свої розрахунки міській владі, де обґрунтували підняття тарифу. Проте, жодних зрушень у цьому питанні досі не відбулося.

Перевізник Павліна Храпчинська розповідає, скликали прес-конференцію, бо терпець урвався. Собівартість перевезення пасажира суттєво зросла. Востаннє проїзд у громадському транспорті дорожчав у квітні 2016 року. Тепер підприємці хочуть, аби виконком міської ради розглянув тимчасовий тариф на п’ять місяців. За цей час влада та перевізники повинні сісти за стіл переговорів та визначити реальний економічний тариф, який діятиме далі.

ПАВЛІНА ХРАПЧИНСЬКА, ПЕРЕВІЗНИК: “Ми прийшли на засідання виконкому просити членів негайно прийняти проміжний тариф на 5 місяців 5 гривень. Така вартість проїзду. Ми хочемо з першого числа поїхати, тож треба терміново зібрати виконком, бо він ще не закритий. Є ще два дні, аби ми не обмежували транспорт на пільгових маршрутах”.

Перевізник Василь Гнатюк каже, тариф 5 гривень покликаний, аби маршрутки у місті не зупинилися. Зокрема, його підприємство працює декілька місяців у збиток. Подорожчало паливо, мастило та запчастини до машин, а ще водіїв бракує, бо через малу зарплату їдуть закордон працювати.

ВАСИЛЬ ГНАТЮК, ПЕРЕВІЗНИК: “Тарифи на пряму забезпечують безпеку дорожнього руху транспортного засобу. Тариф забезпечує оновлення транспортного засобу. Тариф забезпечує збереження трудового колективу, а ще податки”.

Якщо до кінця тижня вартість проїзду не буде 5 гривень, перевізники кажуть – маршрутки у місті їздитимуть з перебоями. У житлово-комунальному господарстві говорять, на виконкомі тариф не був обговорений, бо не внесли його на розгляд раніше.

ЯРОСЛАВ КУШНІРИК, ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА М. ЧЕРНІВЦІ: “На початку був затверджений порядок денного виконавчого комітету. І деякі представники комітету сказали, що спочатку розглядатимуть питання, які були затвердженні ще раніше, а інші питання пізніше. Проект рішення був розданий, але в кінці засідання не було кворуму”.

Міський голова запевнив, з цього питання виконком збереться до кінця тижня.

ОЛЕКСІЙ КАСПРУК, ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА: “Своїм комунальним транспортом на деяких маршрутах отримуємо збитки. Я розумію, що комунальне підприємство може на себе брати соціальну функцію. Якщо ми говоримо про приватного перевізника, то місяць-два попрацює, то потім не буде чим платити за пальне”.

АВТОР: ДМИТРО ЗАНЯ

Новини Партнерів