Дуда – росії: У США також є кнопки, які запускають ядерні ракети

Президент Польщі Анджей Дуда вважає, що якщо росія застосує тактичну ядерну зброю проти України, то може очікувати відповіді від США і виключення з цивілізованого світу.

Про це Дуда заявив у Нью-Йорку, куди він прибув для участі у Генасамблеї ООН, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Polsat News.

“Сполучені Штати є великою ядерною державою, найбільшою військовою державою у світі, і те, що Сполучені Штати сприймають цю російську загрозу серйозно, також є загрозою для росії”, – сказав Анджей Дуда.

Він підкреслив, що “в США також є кнопки, які запускають ядерні ракети”.

“Якщо росія порушить усі табу і проти держави, яка не має ядерної зброї і сьогодні захищає свою територію, використовуючи лише звичайну зброю, якщо проти цієї держави буде застосовано тактичну ядерну зброю, росія може очікувати відповіді”, – додав польський президент.

Дуда заявив, що президент рф владімір путін та його оточення знають, що “застосування будь-якого, навіть тактичного ядерного заряду проти держави, яка не має ядерної зброї, поставить цих панів за межі будь-якої світової політики”.

“Це не тільки загроза кримінальних трибуналів і відповідальності та можливого тривалого позбавлення волі, а просто виключення з цивілізованого світу їх і росії, поки вони стоять на її чолі”, – пояснив він.

Офіційні особи США активізували зусилля на Генеральній асамблеї ООН на цьому тижні, щоб утримати росію від застосування ядерної зброї.

Держсекретар Ентоні Блінкен, виступаючи у четвер на засіданні Ради безпеки ООН, заявив, що “безрозсудні ядерні загрози росії мають бути негайно припинені”.

Джерело: УП