Від 14 грудня 2022 року набувають чинності відразу дві постанови Кабінету міністрів України №1019 та №1299, які вносять зміни в процедуру реєстрації та перереєстрації транспортних засобів.
Що саме зміниться в алгоритмі реєстрації та перереєстрації транспортного засобу?
Перша зміна стосується експертного дослідження транспортного засобу, яке проводить Експертна служба МВС. Воно виокремлюється з процедури реєстрації в сервісному центрі МВС. Тепер його треба проходити до того, як звертатись за послугою реєстрації та перереєстрації транспортного засобу.
Крім зручності пов’язаної з екстериторіальністю таке виокремлення ще й дозволяє у майбутньому проводити реєстраційні дії з транспортними засобами онлайн за допомогою двох смартфонів чи комп’ютерів — власника та покупця.
Оскільки єдиний крок, який не можна було провести онлайн — це був огляд в експертів, то виокремлення цієї процедури дозволяє перенести реєстраційні дії з авто в онлайн.
Алгоритм реєстрації транспортного засобу в Україні при купівлі-продажу авто тепер стає таким:
- спочатку варто звернутись до Експертної служби МВС та отримати їх висновок про транспортний засіб;
- потім 2 сторони власник та покупець або їх представники із чинним висновком звертаються до сервісного центру МВС і проводять перереєстрацію транспортного засобу. Або також це можна буде зробити онлайн.
Ще одна важлива зміна пов’язана із тим, що можна відмовитись від пластикових бланків свідоцтва про реєстрацію транспортного та пластикового бланку посвідчення водія. При замовленні онлайн послуги обміну посвідчення водія або онлайн послуги перереєстрації транспортного засобу можна вибрати опцію без виготовлення фізичного документу — тільки цифровий. Тобто, в Україні цифрові документи єПосвідчення водія та єСвідоцтво про реєстрацію транспортного засобу стають не просто так само чинними, як і фізичні документи, а можуть бути єдиними наявними, які дозволяють керувати транспортним засобом.
“Важливо зазначити, що алгоритм оформлення таких електронних документів включає в себе повну перевірку, всебічне опрацювання заявки адміністратором сервісного центру МВС. Але на бек-офісі, без особистого контакту з замовниками послуг. Тобто, відбувається перевірка даних за всіма потрібними базами і тільки потім схвалення заявки або ні. Якщо є в базах даних якась інформація, що перешкоджає наданню послуги, то така завка буде відхилена” – пояснює начальник регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Чернівецькій області (філія ГСЦ МВС) Василь Душинський.
Тобто, укладати договір купівлі-продажу онлайн буде так само безпечно, як і прийти в сервісний центр МВС і зробити це особисто, з точки зору процесів перевірки заявки нашими адміністраторами.
Надавати кожному вибір, як звернутись до нас за послугами: онлайн чи офлайн — ось що є головною метою таких змін.
Для консультацій щодо послуг сервісних центрів МВС регіону телефонуйте: (0372) 54-93-77, або пишіть на сторінку Сервісних центрів МВС в Чернівецькій області у Фейсбук. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.
Джерело: пресслужба РСЦ ГСЦ МВС в Чернівецькій області