Що означає виклик посла іноземної держави на “килим” у МЗС?

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:
-Це дипломатична процедура, яка використовується здебільшого для висловлення протесту країні посла і, так званого, “надання роз`яснень”. Найчастіше такий дипломатичний “реверанс” свідчить, що між державами не все гаразд у стосунках.
Переслухав відповіді радника президента Польші з питань зовнішньої політики Мрачина Пшидача на запитання польських тележурналістів. Яким боком Мрачин Пшидач перестрибнув з теми про наміри продовжити заборонити імпорт українського збіжжя після 15 вересня на тему що: “Україні варто було б почати цінувати роль, яку Польща відіграла для України” – я так і не збагнув. Зерно, збіжжя, захист польських фермерів і раптом: “Україні варто було б почати цінувати роль, яку Польща відіграла для України”? зв`язку я так і не вловив. Але я також не зрозумів мети МЗС України застосувати “червоний” рівень дипломатичної процедури – виклик посла польщі на “килим” для “профілалктики”.
По- перше! В табелях про ранги позиція Мрачина Пшидача – не є настільки висока і поважна щоб через його фразу чмирити посла Польщі в Україні. По-друге! Мрачин Пшидач зробив цю заяву не як офіційну заяву від імені Польщі, а висловив свою свою персональну, особисту думку..
Ну, але що з цього всього вийшло самі бачите. Від статуса просто сусіда до вірного і щирого друга шлях довгий. А от порвати цю дружбу можна вмить однією необдуманою фразою, необдуманим жестом.
Думаю, що все налагодиться, але осад якогось дисонансу і дискомфорту відчутний.

peredplata