На Буковині суд скасував незаконну оренду «Лебединого озера» місцевого орнітологічного заказника

 

Площа оренди ставків складала 50 га

фото ілюстративне
На ставках заказника постійно зимують лебеді

Господарський суд Чернівецької області скасував незаконну оренду землі в орнітологічному заказнику «Чорторийський». В комунальну власність повернули відоме «Лебедине озеро», де зимують зграї лебедів. Землі заказника площею 50 га ще в 2005 році передали підприємцю для займання рибним господарством.

Прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури подали позов в суд, щоб повернути земельну ділянку природоохоронного призначення до комунальної власності Брусницької територіальної громади, повідомили в прокуратурі Буковини в п’ятницю, 9 травня.

Орнітологічний заказник «Чорторийський» площею 57,9 га створили у 1999 році на базі 6-7 ставків у селі Чортория Чернівецької області. Основна мета такого заказника полягала у збереженні популяцій водоплавних птахів, зокрема видів, занесених до Червоної книги України. Втім, у 2005 році більшу частину території заказника тодішні працівники сільської ради сформували в окрему земельну ділянку площею понад 50 га. Їй присвоїли інше функціональне призначенням – для рибогосподарських потреб. Після такого рішення, землю з ставками передали в оренду сільськогосподарському товариству, що суперечило статусу заповідної зони, її цільовому призначенню та вимогам природоохоронного законодавства.

 

«На цій території 20 років здійснювалась господарська діяльність – зокрема риборозведення, що прямо порушує встановлений режим використання земель природно-заповідного фонду. Враховуючи наявні порушення, які унеможливлюють ефективну охорону й збереження заповідного об’єкта, прокуратура звернулась до суду з вимогою про повернення землі громаді», – повідомили в прокуратурі Буковини.

Господарський суд Чернівецької області 8 травня задовільнив позов прокурорів і скасував незаконну оренду. Додамо, що орнітологічний заказник «Чорторийський» – це природоохоронний об’єкт є одним із небагатьох місць масової зимівлі лебедя-шипуна на заході України та єдиним відомим пунктом його гніздування на території Буковинського Передкарпаття.

https://zaxid.net/news/

peredplata

Залишити відповідь