Для мобілізованих підприємців діє податкова амністія

Громадяни, призвані на військову службу, які отримують грошове забезпечення, зокрема і фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (при цьому у господарській діяльності не використовують працю найманих осіб), звільняються від сплати єдиного внеску (за себе). При цьому, умовою звільнення від сплати є нездійснення господарської діяльності у цей період, неотримання доходів та надання підтверджуючих документів з військових комісаріатів, у яких зазначається період перебування на військовій службі.

Наказом Міністерства доходів і зборів України від 06 травня 2014 року N 276 затверджено відповідну узагальнюючу податкову консультацію для платників єдиного податку.

Міндоходів роз’яснює, що для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку першої і другої груп, що не здійснювали господарську діяльність на період мобілізації та не одержували дохід, контролюючі органи, керуючись ст. 101 ПКУ, матимуть підстави вважати податковий борг платника єдиного податку, що виник внаслідок непереборної сили (форс-мажорних обставин), безнадійним податковим боргом, що підлягатиме списанню, але при цьому вказана категорія платників повинна буде надати підтверджуючий документ з військового комісаріату, у якому буде зазначено період перебування на зборах. При цьому, контролюючі органи не застосовуватимуть до зазначеної категорії платників штрафні санкції та пеню з єдиного податку за період їх перебування на військовій службі.
Інформаційно – комунікаційний відділ ДПІ у м. Чернівцях

peredplata