Коломойський намагався внести заставу за Кацубу, – Матіос

Коломойський намагався внести заставу за Кацубу, - МатіосА Антон Кіссе – зібрати підписи за видачу його на поруки.

Бізнесмен Ігор Коломойський намагався внести заставу в розмірі 450 млн гривень за екс-голову \”Нафтогазу\” Олександра Кацубу, якого звинувачують в участі в злочинному угрупованні Віктора Януковича.

Про це в інтерв\’ю Соні Кошкіній розповів головний військовий прокурор Анатолій Матіос, посилаючись на інформацію оперативних служб.

При цьому він зазначив, що це не єдина спроба \”допомогти\” Кацубі уникнути кримінальної відповідальності.

\”З-за куліс розповім, що Антон Кіссе, якого небезпідставно вивчала СБУ в питанні причетності до ймовірного створення Бессарабської республіки, обходив пів-парламенту і збирав підписи про видачу Кацуби на поруки. Попередньо було зарезервовано 67 підписів\”, – розповів Матіос.

\”Були й інші моменти. Наприклад, спроба встановити контакт з усіма можливими і неможливими керівниками, які стосуються справи Кацуби. Крім мене, адже маю репутацію не зовсім професійної людини. Але ми домоглися арешту і, на подив, виграли апеляцію. Хоча в кожен день затримання цих людей (колишніх чиновників Януковича, – ред.) Кулик (старший прокурор у справі, – ред.) отримував повістку від НАБУ, а генеральний прокурор повинен був просити (НАБУ, – ред.) про перенесення кримінальних процесуальних дій щодо нього на тиждень\”, – додав Матіос.

Крім того, військовий прокурор підтвердив причетність екс-заступника генпрокурора Віталія Каська до юридичної фірми, яка \”обслуговувала\” схеми Курченка.

\”Я не можу розкривати таємницю слідства. Те, що Кулик наговорив в інтерв\’ю, захищаючи себе – його право. Наговорив він багато чого, і я змушений це підтвердити. Дійсно, юридичним опікуном, хедлайнером всіх схем Курченка є юридична компанія – надзвичайно потужна, професійна, впізнавана – «Арзінгер». Колишній компаньйон, керуючий партнер компанії «Арзінгер» – Віталій Касько. Стосовно Віталія Каська незаконного збагачення НАБУ не знайшло. Стосовно Кулика активно розслідують. Я не вірю в збіг і підозрювати не хочу, але і не маю ніяких документальних підстав говорити, що це випадковість\”, – розповів Матіос.

\”Зрозумійте, корпоративні війни, в тому числі, які розгорілися в результаті обшуків адвокатів (НАБУ заявило про причетність до \”справи Онищенка\” трьох адвокатів, що нібито реєстрували фіктивні фірми, – ред.), доволі детально регламентовано в законі. Щоб проводити слідчі дії стосовно адвокатів у зв\’язку зі здійсненням ними професійної діяльності, потрібно мати дуже вагомі підстави. Тільки час і дієва робота покажуть, хто був правий\”, – також зазначив він.

При цьому Матіос нагадав, що кримінальне провадження проти Каська не закрито – \”отже, не все так чисто\”.