Після затримання Мартиненко опубліковані нові «плівки» Онищенко

Після затримання Мартиненко опубліковані нові «плівки» Онищенко

Буквально через кілька годин після доставки екс-нардепа Миколу Мартиненка в НАБУ, була опублікована третя порція записів з «фонотеки» депутата-втікача Олександра Онищенка. Це розмови з затриманим соратником Арсенія Яценюка.

Ще недавно Мартиненко їздив до Онищенко на переговори з метою домовитися про мирне врегулювання конфлікту між президентом і депутатом. Онищенко і Мартиненко вже зустрічалися в одному з готелів Іспанії. Тоді вони намітили карту дій, проте всі домовленості незабаром були зірвані, після чого Онищенко оприлюднив записи того діалогу.

Незабаром після зустрічі в Іспанії, ще до публікації першої порції плівок, за словами Онищенка, Мартиненко прилетів до нього в Лондон, де відбулася друга зустріч. Предмет розмови – корупційні схеми Порошенка і його оточення.

Опубліковані два найбільш важливих фрагмента із запису. На першому з них Микола Мартиненко підтверджує, що Порошенко надіслав до нього НАБУ з обшуками після того, як він розповів президенту про структуру бізнесу підприємства НАЕК «Енергоатом».

В іншому фрагменті Мартиненко описує, як люди Порошенка – Олександр Грановський і Ігор Кононенко заробляли на Одеському припортовому заводі.

[b]Стенограма першого фрагмента запису[/b]

[b]Онищенко[/b]: … Рідкісний …. Використовувати людей в своїх цілях, щоб потім … пі..ец. Найголовніше, у людини немає … Гаразд там я, нова людина, але у вас же є якась історія стосунків.

[b]Мартиненко[/b]: Скільки я йому допомагав …. завдяки мені він став міністром закордонних справ. Ти не уявляеш. Притому Анька моя (Анна Мартиненко, друга дружина Мартиненка. – прим.ред.) Дружить з його дружиною. Каже, цілком нормальна. Так ти не знаєш що там вдома робиться, там теж таке. Так він (Порошенко. – прим.ред.) Вважає, що у нього кругом дискомфорт – на роботі дискомфорт, вдома дискомфорт, зі здоров\’ям дискомфорт, зі сном дискомфорт. Скрізь, б..дь, дискомфорт. Коли поставив Гройсмана – йому стало трохи простіше. Але Гройсман такий. Ось зроби те-то. Він йому: «Я подумаю». Порошенко йому: «Я сказав, ти будеш робити?». А Гройсман такий: «пур-пур-пур». Той, що не попросить відповідає йому: «Добре, я подумаю». І він нічого не може зробити.

[b]Онищенко[/b]: П … дець.

[b]Маритненко[/b]: Він мені бізнес по Енергоатому (НАЕК «Енергоатом». – прим.ред.) Не вирішив. Потім пристав до мене, давай я подивлюся твої виписки документів і так далі .. Ну, я дав документи, доступи. Вони подивилися. А потім після цього до мене СБУ приїжджає. За запитами, по всьому. Ну чистий пі … рас, розумієш? Він мені мало не поламав систему, яку я вибудовував років десять … Так це Москаленко (лідер групи «Воля народу» -Прім.Ред.), Він до мене вчора приїжджав, піднімаюся на 12 поверх. Він мені – на, йду з керівника групи. Він мені почав розповідати. Розповів про цього Пасічника (екс-заст.голови НАК «Нафтогаз», став відомий тим, що дзвонив екс-міністру економіки Абромавічус і, за заявою останнього, говорив, що він Кононенко – прим.ред.). Це ж беруть 50 тис, потім говорять ще. Грановський з Кононенко – е … ж твою мать, 10 тис. 15 тис., І все їм мало.

[b]Онищенко[/b]: Він мене напружував ще тим, щоб групу ( «Воля народу», – прим.ред.) Треба перейменувати в «Наш край». Сказав, будеш це фінансувати 50 на 50. Але я знаю, що таке з ним 50 на 50.

[b]Мартиненко[/b]: Його 50 – це все 100. В кращому випадку.

[b]Онищенко[/b]: Так він взагалі ніколи нічого не це … Все, про що ми домовлялися, він нічого не робив.

[b]Мартиненко[/b]: Де ти живеш? Квартиру знімаєш. Де?

[b]Онищенко[/b]: Хер його знає, я тут не орієнтуюся. А ти з Григоришиним (олігарх Костянтин Григоришин. – прим.ред.) В нормальних відносинах? Він тобі кум або хто?

[b]Мартиненко[/b]: Ееее, не дуже. Він же грав проти мене з Петром. Він дуже небезпечний. З ним не можна зв\’язуватися.

[b]Онищенко[/b]: Я просто не розумію цю гру, що Лещенко (депутат від БПП Сергій Лещенко – прим.ред.) – його людина, але в той же час і Петю він глушить і все на світі.

[b]Мартиненко[/b]: Ну, це Григоришин такої. Ось вони схожі з Петром. Ось він типу ні до чого. Петя з Григоришиним вирішили роздерибанити всю енергетику. У Ріната (Ринат Ахметов -Прім.Ред.) Віджали, у того віджали, у того віджали, а я у них ліг поперек горла …

[b]Онищенко[/b]: Я ж чому і кажу. Мені Григоришин передавав: навіщо Онищенко, б … дь, з Рінатом туди лізе, захищає його, це взагалі не його тема – нехай не лізе. Це Паша Фукс передав. Типу, якого х * я він заступається за нього. Це моя тема, нехай він туди не лізе. Більш того, він же (Порошенко. – прим.ред.) Хотів, щоб я поставив міністри (екології. – прим.ред.) І вже через міністерство почати херіть Ріната. Більш того, міністр Шевченко ще може дати свідчення, що ці всі чвари, які він влаштовував з прем\’єр-міністром – теж йому давав завдання Петя.

Нова розмова Онищенко з соратником Яценюка Мартиненком. Фрагмент перший.

[b][b] Стенограма другого фрагмента записі[/b[/b]

[b]Мартиненко[/b]: Я був у Ріната, по одному з ГЗК маленьких. Ти знаєш з Фонду держмайна, де був Леонід Парфененко. У нього був ГЗК завод вмираючий – 150 тис тонн руди давав. Що б ти розумів, загальний обсяг мільйонів 30. Він увесь цей час перебував у власності Фонду держмайна.

У Ріната закінчився суд і вони влаштували йому х … ню, щоб він його віддав. Ну скільки він там заробляє? Так анітрохи. Вони з нього вичавлювали до останнього.
Фірташ Запорізький метал. Я кажу, Ігор (Кононенко. – прим.ред.), Я знаю цей бізнес, це не бізнес. Вони з них віджали 150. Вони за кожну х * йню цепяют – 100 тис, 200 тис.

[b]Оніщенко[/b]: У мене таке було. Він, Коносу (Кононенко, – прим.ред.) Прийшов до мене і каже: будеш поставляти на Центренерго газ. Він сидів, приходив і кожен місяць рахував у мене кожні 10 тис. Доларів. Дав ще мені ще кілька підприємств, куди постачав … Потім особисто приїжджав і сам забирав гроші. Це просто п … здец. Я коли дивився на це. … Це ще, слава богу, що я не вляпався в цей, б … дь, припортовий завод (Одеський припортовий завод. – прим.ред.). Він хотів, щоб я туди теж постачав. Але у мене не було таких обсягів. Те, що було – він скрізь мене на свої підприємства закидав і особисто приїжджав потім за кожними 20 копійками. Забирав.

[b]Мартиненко[/b]: … Вони з Грановським (вони – депутати від БПП Олександр Грановський і Ігор Кононенко. – прим.ред.) На припортовий влаштували працювати свою дівчинку – заступником директора з фінансів (очевидно, мова йде про Ольгу Ткаченко. – прим.ред .). Далі відбувається наступне – вони виставляють свого трейдера, який сидить на причалі ОПЗ. Далі розводять одного серйозного покупця в Швейцарії, який через їх посередника повинен був купити обсяг. Цей серйозний покупець робить запит на завод, мовляв, підтвердіть, що у цього посередника є обсяги і що він продасть. Цей дура, бл … ть, підписує, що все є. Цей трейдер перераховує передоплату 13 млн євро. І все. Розумієш, так? Розумієш? Чистий кримінал.

[b]Новий розмова Онищенко з соратником Яценюка Мартиненко.
[/b]


Фрагмент другий. Відео: «Країна» Як повідомлялося раніше, Миколи Мартиненка Онищенко писав на кулькову ручку.

[b]«ОЛІГАРХ» Павло Полтавченко[/b]

Джерело

Новини Партнерів