Управління Держпраці відстоює трудові права працівника призваного на військову службу

Управління Держпраці відстоює трудові права працівника призваного на військову службуДо Управління Держпраці у Чернівецькій області звернулася скаржниця із заявою про те, що її сина на час призову на строкову військову службу до Збройних Сил України, було незаконно звільнено з роботи фізичною особою – підприємцем. До звільнення призовник працював оператором автозаправної станції у Заставнівському районі.
За твердженням заявниці, роботодавець, довідавшись про призов, змусив працівника написати заяву про звільнення за власним бажанням.
У ході інспекційного відвідування головним державним інспектором відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області встановлено: військовозобов’язаний був звільнений з роботи, проте з відповідним наказом про своє звільнення не ознайомлений, роботодавцем також не представлено доказів видачі працівнику трудової книжки.
Такі дії роботодавця є порушенням статті 119 Кодексу законів про працю України – «Гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов’язків», зокрема, осіб, призваних на військову службу.
Як наслідок, на фізичну особу підприємця, котрий порушив законні трудові права призваного на строкову військову службу працівника, накладено штрафну санкцію у розмірі 32 тисяч гривень.
Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до роботодавців краю й наголошує на необхідності дотримання ними гарантованих прав мобілізованих працівників.
Працівникам, які залучаються до виконання обов\’язків, передбачених Законами України « Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», надаються гарантії та пільги.
За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб – підприємців, у яких вони працювали на час призову.
Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує : у разі недотримання роботодавцями встановлених законом гарантій та пільг працівникам , які залучаються до виконання військового обов’язку, штрафна санкція, накладена на порушника, складе суму рівнозначну десятикратному розміру мінімальної заробітної плати, а саме 37 320 гривень.