РПЦ ТРЕБА ПОЗБАВИТИ ВСІХ ПОДАТКОВИХ І ТАРИФНИХ ПІЛЬГ”, – ПОЛІТОЛОГ ЗРОБИВ ГУЧНУ ЗАЯВУ

РПЦ в Україні повинна мати такі ж права, які має Українська православна церква у Росії.

Про це у інтерв’ю “Вголос” сказав директор “Українських студій стратегічних досліджень” Юрій Сиротюк.

“РПЦ в Україні має більше пільг, ніж учасники АТО. Тоді, як наша Церква у РФ не має жодних привілеїв чи податкових знижок. Тому Московський патріархат і у нас має бути позбавлений податкових пільг.

Вони не повинні платити за газ, електроенергію, опалення за заниженими тарифами. Також такої дешевої оренди землі, приміщень у нас не мають навіть учасники Антитерористичної операції. Я ж вважаю, що РПЦ в Україні має за все платити за ринковими цінами”, – зазначив Юрій Сиротюк.

Також за його словами, російська православна церква так просто не відпустить Україну й нам не варто розслаблятися.

Справа у тому, що церковний імперіалізм та використання московської церкви як структури, що працює на Росію та веде активну інформаційну антиукраїнську кампанію, є дуже вигідним російським спецслужбам для створення в Україні різноманітних провокацій.

Може навіть дійти до того, що так, як спершу Путін захищав усіх російськомовних, так тепер він захищатиме ще і усіх «православних». Також можливі різноманітні інформаційні вкиди з метою дискредитації України.

Крім того, Московський патріархат із створенням Православної церкви України втратив, як вони самі заявляли, свою «канонічну територію». Тепер вони можуть існувати хіба у тих містах і селах, де є потужна російська нацменшина.

«Щоб убезпечитися від російських провокацій, потрібно зробити кілька простих кроків. Перше уже зроблено — назва Московського патріархату змінена. Надалі — РПЦ в Україні повинна мати такі ж права, які має Українська православна церква у Росії», -зазначає експерт.

«Також нарешті повинна бути вирішеною ситуація зі самозахопленням цією структурою земель та архітектурних об’єктів в Україні. Потрібно законними методами повернути Лаври й історично важливі храми у власність держави та місцевих громад. Я не кажу про самозахоплення чи ще щось, проте є закони, які потрібно виконувати усім», – підсумував Сиротюк.