Під час спеки на Буковині стрімко зростає кількість викликів швидкої допомоги

Під час спеки на Буковині стрімко зростає кількість викликів швидкої допомогиЗа інформацією заступника директора ОКУ \”Чернівецький центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф\” Сергія Паушака, у спекотні дні кількість викликів \”швидкої\” збільшується на 10-20 і більше відсотків.

– Якщо зазвичай у середньому за день надходить 75-80 викликів, то за жаркої погоди 100 і більше, причому число викликів зростає у другій половині дня, а після 18-ї години настає справжній пік, – каже С. Паушак. – Приміром учора, 7 серпня, коли стовпчик термометра аж зашкалював, за день ми отримали 104 виклики, а за добу – 179.

За словами С. Паушака, у спеку більшає викликів з приводу стенокардії, порушень мозкового кровообігу, теплових ударів. Росте й число так званих \”вуличних\” викликів, у тім числі – до дітей. Якщо малеча в основному страждає через неуважних батьків, які, попри спеку, забувають своєчасно поїти малюків, надівати їм панамки і ті стають жертвами сонця, то допомога дорослим переважно потрібна через їх любов до алкоголю. Адже спека й хміль – несумісні.

Оскільки синоптики прогнозують спеку до кінця тижня, С. Паушак радить людям із серцево-судинними захворюваннями перечікувати найбільш пекучі години вдома. Всім іншим – пити достатню кількість рідини, носити сонцезахисний головний убір та одяг із натуральних тканин. Про це повідомив інформаційний сайт Департаменту охорони здоров’я та Цивільного захисту населення Чернівецької ОДА.

Рекомендації населенню щодо збереження здоров’я в умовах спеки

Як повідомляє Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій, відповідно до прогнозу Українського гідрометцентру, до 16 серпня на всій території України переважатиме висока температура повітря, стовпчики термометрів сягатимуть позначки +37 °С. Суттєві зміни погодних умов очікуються з 17 серпня.

З метою попередження виникнення небезпечних для здоров’я та життя людини наслідків впливу високої температури повітря, Державна служба України з надзвичайних ситуацій пропонує дотримуватися таких рекомендацій:

1. На період спеки припинити проведення масових заходів для дітей (змагання, збори).

2. Люди з підвищеною чутливістю до спеки мають залишатися у прохолодних або кондиційованих приміщеннях, коли сонце перебуває у своїй найактивнішій фазі (з 12:00 до 16:00).

3. При використанні у приміщеннях вентиляторів та кондиціонерів уникайте протягів та переохолодження.

4. Рекомендується вживати збільшену кількість води та інших безалкогольних напоїв для запобігання зневодненню організму. Під час спеки людина з потом витрачає велику кількість рідини та солей через шкіру та дихальні шляхи. Для компенсації втрат рідини та мікроелементів рекомендується вживати: підсолену та мінеральну лужну воду, молочнокислі напої (знежирене молоко, молочна сироватка), соки, несолодкі відвари ягід та фруктів, зелений чай. Вживання газованих напоїв необхідно обмежити. Люди похилого віку повинні часто вживати воду, не очікуючи на появу відчуття спраги. Частіше потрібно давати воду людям, які не можуть обслуговувати себе самостійно: лежачим хворим, дітям, пацієнтам зі зниженою розумовою функцією.

5. За можливості, обмежити фізичні навантаження, особливо під відкритим сонцем та в години найбільшої спеки. Обмін тепла в організмі людини залежить від рівнів фізичної активності, акліматизації, віку та будови тіла. Необхідно знати про підвищення ризику при фізичній активності під час спекотної погоди та симптоми теплового удару.

6. У житлових та службових приміщеннях рекомендується проведення щоденного вологого прибирання.

7. У період літньої спеки потрібно обирати одяг з легких та натуральних матеріалів, носити головні убори, а також уникати тісного одягу.

8. Щоденно приймати душ.
9. Вживати їжу, що легко засвоюється, з багатим вмістом вітамінів та мінеральних речовин, надавати перевагу овочам та фруктам, уникати вживання алкоголю.

Дотримуючись цих нескладних рекомендацій, Ви збережете як своє здоров’я, так і здоров’я своїх близьких.

peredplata