Внаслідок ракетного удару росіян 8 липня у Києві було зафіксовано влучення у приміщення Національної дитячої спеціалізованої лікарні “Охматдит”, там є постраждалі.
Джерело: міський голова Києва Віталій Кличко у Telegram, директор “Охматдиту” Володимир Жовнір в коментарі УП
Пряма мова Кличка: “Влучання в одне із приміщень дитячого медичного закладу”.
Деталі: За словами Жовніра, був приліт в один із корпусів лікарні. Наразі там організовують евакуацію та переїзд усіх, хто був у приміщенні.
За словами іншого джерела УП, в лікарні є постраждалі.
Президент Володимир Зеленський, який імовірно 8 липня прибув у Варшаву, написав, що “Охматдит” у Києві одна з найважливіших не лише в Україні, а й у Європі виключно дитяча лікарня.
Пряма мова Зеленського: “Зараз лікарня пошкоджена російським ударом, під завалами люди, точна кількість поранених і загиблих наразі невідома. Зараз усі допомагають розбирати завали: лікарі, звичайні люди.
Росія не може не знати, куди летять її ракети, і повинна сповна відповісти за всі свої злочини: проти людей, проти дітей, проти людяності загалом. Дуже важливо, щоб світ зараз не мовчав про це і щоб кожен бачив, що таке Росія, що вона робить”.
Довідка: Охматдит у Києві найбільша дитяча лікарня в Україні. Стаціонар розрахований на 620 лікарняних ліжок, де щорічно проходять лікування до 18 тисяч дітей. У 2020 році відкрили другу чергу нового корпусу лікарні.
Нагадаємо:
- Вранці 8 липня російські окупанти здійснили черговий ракетний удар по території України. Російські терористи випустили понад 40 ракет різних типів.
- Наразі у столиці міська влада повідомляє про 5 загиблих та 9 постраждалих.
-
Розбір завалів “Охматдиту”: рятувальники поспішають дістатись підвалу, де ховались діти і медики
Рятувальники, правоохоронці та волонтери поспішають дістатись до підвалу обрушеного внаслідок прильоту російської ракети корпусу лікарні “Охматдит”, оскільки там під час тривоги укривалися діти та медперсонал.
Джерело: очільник МВС Ігор Клименко в ефірі національного телефарафону
Деталі: За словами міністра до розбору завалів долучені приблизно 500 правоохоронців та цивільні добровольці. Люди працюють, змінюючи один одного, оскільки час іде на хвилини, а сили людей покидають.
Клименко наголосив, що наразі важливо знайти тих, хто може перебувати під завалами, та дістатися до підвалу дитячого корпусу, адже там укривалися діти і медперсонал.
Пряма мова: “Необхідно нам достатньо швидко розібрати завали. Сили правопорядку, більше 500 осіб працюють у змінному режимі. Сили покидають одни волонтерів, заходять інші – поліцейські, рятувальники. В цю роботу включені всі… У нас десь 1 година 20 для розбору завалів. Зараз заїжджає важка техніка, яка буде після того, як цеглу розібрали, підіймати залізобетонні конструкції, щоб визволити підвал. Тому що в підвалі під час повітряної тривоги знаходився і медичний персонал і діти”.