Починаючи з листопада 2014 року до територіальних органів ГУ ДФС у Чернівецькій області на розгляд надійшло 8086 запитів про проведення перевірок достовірностей відомостей, зазначених у деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру осіб, які підлягають перевірці відповідно до пункту 2 частини 5 статті Закону України «Про очищення влади». Про це інформують у фіскальному відомстві Буковини.
Із них розглянуто 5135 запитів, а відповідні висновки надіслано запитувачам та до Міністерства юстиції України. В ході перевірок встановлено 1920 розбіжностей, відібрано 1401 пояснення. У свою чергу 2951 запит щодо перевірки даних декларацій посадовців органів державної влади та органів місцевого самоврядування перебуває на стадії розгляду.
Перевірки здійснювались за спеціальним алгоритмом, який дозволяє виявляти недостовірність вказаних у декларації відомостей про наявність у суб’єктів декларування майна (майнових прав), а також невідповідність вартості майна (майнових прав), набутого (набутих) за час перебування на відповідних посадах, доходам, отриманим із законних джерел. Додаткових відомостей від фізичних та юридичних осіб чи дорадчого громадського органу з питань люстрації при Міністерстві юстиції України про осіб, щодо яких проводяться перевірки, не надходило.
Фахівці податкового відомства Чернівеччини також нагадують, що відповідно до частини 3 статті 1, частини 8 статті 3 Закону України «Про очищення влади» особа, яка вказала у декларації недостовірні відомості про набуте майно та не змогла пояснити його походження, позбавляється права обіймати посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування терміном на 10 років.
Окрім того, податківці області звертають увагу керівників державних установ та організацій на те, що запити про проведення «люстраційних» перевірок разом з копіями декларацій державних службовців необхідно надсилати до державних податкових інспекцій за місцем податкової адреси осіб, які проходять вказані перевірки.