За пропозицією обласної адміністрації, на Буковині можуть утворити чотири райони – Гірський, Сіретський, Чернівецький та Дністровський.
Адміністративний поділ затвердить Верховна Рада за поданням уряду.
Яким може бути склад районів?
Гірський район можуть утворити з Путильського, Вижницького та частково Кіцманського району. Центром буде Вижниця.
До Сіретського району з центром у Сторожинці можуть увійти Сторожинецький район та більша частина Глибоцького району.
Заставнівський та Герцаївський райони разом з Чернівцями та деякими селами Глибоцького району можуть утворити Чернівецький район. Також до нього планують доєднати частину Кіцманського та Новоселицького району. Центром будуть Чернівці.
До Дністровського району увійдуть Сокирянський та Кельменецький райони, а також майже повністю – Хотинський район та декілька сіл Новоселицького. Центром обрали Кельменці.
Чому в адміністрації пропонують такий розподіл?
За словами заступниці директора департаменту регіонального розвитку Христини Марчук, за основу взяли басейни чотирьох річок.
“Коли ми виокремили басейни рік на мапі, побачили, як утворюються чотири збалансовані райони”, – каже вона.
Водночас, за її словами, у кожному районі має проживати понад 150 тисяч людей. Втім в одному із запопонованих районів – Гірському – проживає 91 тисяча.
Директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак каже, в Чернівецькій області мають утворити два райони – з центром у Чернівцях та другий з центром або в Хотині, або в Кельменцях. Він каже: “Точно не можна створювати ще два центри, бо навантаження на державні органи не буде збалансованим. Райони мають формуватись навколо міст, де є кадри, які можуть виконувати державні повноваження”.
Що означають нові райони?
Новий поділ області – це частина реформи адміністративно-територіального устрою, яка впроваджується в Україні.
У районах будуть зосереджені державні органи – прокуратура, суд, поліція тощо.
Всі решта послуг залишатьсь на рівні громад.
Хто вирішить щодо кількості районів та їхніх центрів?
Модель з чотирьох районів запропонувала Чернівецька облдержадміністрація. Однак остаточну конфігурацію винесуть на розгляд Верховної ради за поданням Мінрегіону.