Банченському монастирю передали конфісковані ікони

Банченському монастирю передали конфісковані ікониСлужба безпеки України передала за рішенням Експертно-фондової ради з питань передачі культурних цінностей до державних фондів Чернівецького краєзнавчого музею та обласної універсальної наукової бібліотеки 9 старовинних предметів, що становлять культурну цінність. Релігійна громада Свято-Вознесенського Банченського чоловічого монастиря отримала 3 старовинних предмети церковного культу. Про це повідомляє прес-служба УСБУ в Чернівецькій області.

Захід відбувся у обласному Управлінні СБУ за участю першого заступника Голови СБ України генерал-полковника Петра Шатковського, начальника Управління полковника Сергія Семишкура, настоятеля Банченського монастиря Єпископа Лонгина, представників музею і наукової бібліотеки.
Усі старожитності були конфісковані у дохід держави за матеріалами кримінальних справ, які розслідували слідчі УСБУ в Чернівецькій області у 2010-2012 роках за фактами контрабанди, вчиненої громадянами України під час перетинання державного кордону у пунктах пропуску \”Вадул-Сирет\” та \”Кельменці-Ларга\”. Судовими вироками громадян визнано винними у вчинені злочинів, передбачених ч.2 ст.15, ч.1 ст.201 (закінчений замах на контрабанду) Кримінального кодексу України, і засуджено до відповідних покарань.
До Свято-Вознесенського Банченського монастиря передано ікону з латуні двобічну з ликами \”Богородиця з немовлям\” та \”Воскресіння Христове\”, написані олією з лакуванням; частини двох складнів з іконами \”Знамення\” та \”Св.Миколай\”, які є зразками сакрального литва та іконописання для старообрядників кінця 19 – початку 20 століття.

Завдяки зусиллям співробітників СБУ, зберігачі історії з краєзнавчого музею отримали у свої фонди збережені 8-конечний мідний старообрядницький хрест та 6 рідкісних відзнак: медаль \”За Турецьку війну 1877-1878\”, Росія, 1878 р.; медаль \”Освобожденная Россія\”, Росія, друга половина 19 століття; медаль \”В пам\’ять 100-летия Отечественной войны 1812 года\”, Росія, 1912 р.; медаль \”В память Русско-Японской войны 1904-1905 гг\”, Росія, 1905 р.; жетон \”Свобода, равенство и братство\”, Росія, початок 20 століття; медаль пам’ятна німецького союзу ветеранів війни 1914-1918 рр. \”Медаль Союзу Кіффхойзербунд\”. Фахівці бібліотечної справи також високо оцінили передані їм друковані видання, які побачили світ у Санкт-Петербурзі понад 100 років тому за часів Російської Імперії, – \”Полное собрание сочинений Михайла Лермонтова в двух томах\” 1912 року та \”Сочинения А.С. Пушкина, Том 1. Лирические стихотворения\” 1887 року.