Цьогорічний рівень інфекційної та паразитарної захворюваності в області не перевищує середні багаторічні показники

Про це сьогодні під час спілкування з буковинцями за телефоном гарячої лінії “Запитай у влади” повідомила заступник головного державного санітарного лікаря області Наталія Клімчук. За її словами, цього року на Буковині не зареєстровано випадків черевного, висипного тифів, холери, дифтерії, поліомієліту, правця, кору, малярії. Не допущено спалахів інфекційних захворювань та харчових отруєнь в організованих колективах та закладах громадського харчування. “В порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 10% знижена захворюваність на гострі кишкові інфекції, на 9% – туберкульозом органів дихання”, – зауважила Наталія Клімчук.

Відповідаючи на питання щодо регіональної програми “Вода питна Чернівецької області до 2020 року”, Наталія Клімчук відзначила, що програмою передбачається будівництво трьох водопроводів – у місті Новоселиця, селищі Путила, водозабору для міста Чернівці в районі існуючого водозабору “Шипинці”. Також передбачено реконструювати водопроводи в селищі Кельменці, селах Карапчів, Блищадь, Вороновиця, Зарожани, збудувати водопровід та пробурити розвідувально-експлуатаційні свердловини в селі Майорівка Кельменецького району. “Вже розпочато будівництво водопроводів в селищі Путила та реконструкцію водопроводу в селі Блищадь”, – констатувала Наталія Клімчук. Окрім того, програмою заплановано будівництво та реконструкцію каналізаційно-очисних споруд дев’яти райцентрів області та міста Чернівці.
Цьогоріч продезінфіковано 219 громадських криниць у Сторожинецькому, Герцаївському, Сокирянському, Хотинському, Кіцманському та Новоселицькому районах. “Якість питної води з громадських криниць покращилась – за показниками мікробіологічного забруднення відсоток відхилень складає 2,2 проти 8,3 за аналогічний період минулого року, за санітарно-хімічними – 1 проти 2,2”, – констатувала заступник головного державного санітарного лікаря області. Також, за її словами, знизився відсоток відхилень за хімічними та мікробіологічними показниками води централізованого водопостачання.
З 19 тис. 216 індивідуальних криниць, які використовуються для споживання сім’ями, де є діти віком до трьох років, цьогоріч проведено обстеження та лабораторні дослідження 607 індивідуальних криниць. З них у 10 криницях, тобто 1,6%, вода не відповідала санітарно-гігієнічним нормативам на вміст нітратів. Власники криниць письмово попереджені про заборону використання води з криниць, винесено 3 постанови про заборону використання води з криниць для питних потреб дітей віком до трьох років.
Прес-служба ОДА

peredplata