Успішні бізнесмени – про рецепти успіху

Шляхом до вирішення проблемних питань бізнесу є розвиток партнерських відносин за допомогою діалогу. З цією метою за ініціативою начальника ДПІ у м. Чернівцях Ярослава Городенського постійно відбуваються зустрічі з представниками чернівецького бізнесу.
Нещодавно було проведено традиційну розмову про покращення бізнес – клімату в нашому місті та країні в цілому з бізнес – спільнотою.
«Вкрай важливо ураховувати реальний стан бізнесу. Адже є підприємства, які багато заробляють, а є й такі, що зароблять менше. Необхідно гнучко працювати з кожним підприємством, аби не знищити тих, хто отримує менші прибутки. При цьому, створюючи сприятливий інвестиційний клімат у державі»,- підкреслив керівник приватного підприємства «Артон» Ігор Місевич.
ПП \”Артон\” спеціалізується в області розробки і виробництва приладів охоронно-пожежної сигналізації. Майже 70% своїй продукції ПП \”Артон\” поставляє на експорт. Наразі підприємство – одне із небагатьох у Чернівцях отримує відшкодування податку на додану вартість «автоматом».
Як повідомив начальник ДПІ у м. Чернівцях Ярослав Городенський: «З початку року чернівецьким платникам на розрахункові рахунки відшкодовано 6,8 млн. грн. податку на додану вартість. За процедурою автоматичного відшкодування отримали кошти на розрахунковий рахунок в банку три підприємства обласного центру (ТОВ «Машзавод», ТОВ «Інтерм» та ПП «Артон»). Загальна сума відшкодованого «автоматом» ПДВ складає 4,2 млн. грн., що становить близько 62% від усього відшкодованого податку».
«Підприємства – виробники мають можливість не відволікати обігові кошти, а використовувати їх для розвитку реального сектора економіки. Державна податкова інспекція у м. Чернівцях очікує збільшення кількості „автоматичних відшкодуванців”, але це залежить, насамперед, від платників. Як правило, чернівецький бізнес „пробуксовує” на одному – двох критеріях, основним з яких є низький рівень заробітної плати»,- зазначив Ярослав Доринович.
Якби підприємства можна було характеризувати за якостями людей, ПП «Артон» можна було б цілком впевнено назвати «self-made», тобто, у перекладі «той, що зробив себе сам». Перш ніж стати одним з провідних українських виробників протипожежної продукції, «АРТОН» пройшов довгий шлях від невеликого підприємства, яке виготовляло одиничні зразки продукції, до крупносерійного виробництва.
Державна податкова інспекція у м. Чернівцях сподівається що найближчим часом ряди „автоматичних відшкодуванців” поповняться, а основний рецепт успішного бізнесу – чесність та відповідальність, надихатиме багатьох підприємців.

Інформаційно – комунікаційний відділ ДПІ у м. Чернівцях

peredplata