На Буковині суттєво скоротилися обсяги транспортування газу

Обсяги транспортування газу на Буковині у 2014 році скоротилися на 15,5% у порівнянні із показниками 2013 року. Як наслідок, ПАТ «Чернівцігаз» отримав лише 75% запланованої тарифної виручки, яка є основним джерелом для здійснення ремонту та модернізації газових мереж. Поглиблення негативної тенденції відбулось й в сфері розрахунків за блакитне паливо.

За результатами 2014 року заборгованість буковинців за спожитий газ збільшилась на 22,9%. Такий стан справ негативно впливає на фінансове становище компанії та значно ускладнює можливість забезпечення якісного газопостачання.

У відповідності до підсумків діяльності ПАТ «Чернівцігаз» у 2014 році, підприємство транспортувало 439,4 млн. куб. м. природного газу на території Чернівецької області, що на 52,9 млн. куб. м. або на 15,5% менше, ніж у 2013 році. Скорочення споживання блакитного палива зафіксовано для всіх категорій споживачів. Зокрема, домогосподарства (побутові споживачі) зменшили споживання на 34,3 млн. куб. м. або на 9,6%, бюджетні організації – на 3,7 млн. куб. м. або на 16,7%, промисловість – на 6,7 млн. куб .м. або на 20,7%, теплопостачальні підприємства – на 8,2 млн. куб. м. або на 15,1%.

Падіння обсягів споживання та транспортування газу, а також зменшення надходжень від його реалізації, зумовили недоотримання підприємством 45 мільйонів гривень планової тарифної виручки. Зменшення тарифних надходжень разом із суттєвим підвищенням цін на основні матеріали та обладнання, необхідні для здійснення виробничої діяльності, спричиняють гостру нестачу ресурсів для забезпечення якісного постачання газу споживачам. Адже кошти тарифної виручки є основним джерелом для здійснення ремонту та модернізації газових мереж краю, а також забезпечення виплат заробітної плати працівникам ПАТ «Чернівцігаз».

Ще більше становище підприємства ускладнюється зростанням заборгованості буковинців за спожите блакитне паливо. Станом на 1 січня 2015 року ця заборгованість складає 59,9 млн. грн., що на 11,45 млн. грн. більше ніж рік тому. В цілому протягом 2014 року заборгованість споживачів природного газу Чернівецької області зросла на 22,9%.

«На даний момент діяльність підприємства значною мірою здійснюється за рахунок резервних фондів, – передусім закуплених раніше матеріалів та обладнання. Однак, цього запасу міцності вистачить максимум на 2-3 місяці. Таким чином, ми маємо або скорегувати наші видатки в бік зменшення, або привести надходження у відповідність до реальних базових потреб. Перше може негативно позначитись на якості та безпеці газопостачання. Друге, потребує відповідних рішень НКРЕКП у сфері формування тарифів», – зазначає Голова правління ПАТ «Чернівцігаз» Віктор Горда.

Не зважаючи на вкрай важке фінансове становище, що пов’язане із недоотриманням планової тарифної виручки та збільшенням заборгованості споживачів перед підприємством, ПАТ «Чернівцігаз гарантує виконання всіх регламентних робот та продовжує реалізацію інвестиційної програми на 2015 рік.

ДОВІДКА

Публічне акціонерне товариство «Чернівцігаз» єдина на території Чернівецької області компанія-ліцензіат з розподілу природного газу. ПАТ «Чернівцігаз» експлуатує 8,73 тис. км. газопроводів. Щорічно підприємство транспортує близько 440 млн. м. куб. природного газу. Клієнтами компанії є майже 226 тисяч сімей Чернівецької області та 4,2 тисячі підприємств, установ і організацій. ПАТ «Чернівцігаз» є одним з найбільших роботодавців Чернівецької області. Штат компанії становить близько 1500 осіб. Підприємство входить до трійки найбільших платників податків регіону. Протягом 2014 року воно перерахувало до бюджетів різних рівнів 32,661 млн. грн.

peredplata