НКРЕКП схвалила проект змін до Ліцензійних умов у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення

Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, схвалено проект змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення.

Зміни передбачають передачу на місцевий рівень частини повноважень щодо ліцензування господарської діяльності у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення.
Планується, що місцева влада буде видавати ліцензію та контролювати діяльність підприємств:
– які виробляють теплову енергію обсягом 55 тис. Гкал на рік (було 20 тис Гкал на рік);
– які транспортують та постачають теплову енергію обсягом 50 тис. Гкал на рік (було 18 тис Гкал на рік);
– водоканалів в містах з населенням до 50 тис. осіб (було до 30 тис осіб).
«Такі зміни до Ліцензійних умов відповідають політиці децентралізації та передачі повноважень на місцях в Україні», – стверджує член Комісії Валерій Тарасюк.
Це рішення дозволить передати на місцевий рівень близько 25% суб’єктів господарювання, діяльність яких регулюється НКРЕКП.
Також прийняття зазначених Змін в подальшому сприятиме реалізації положень Програми діяльності Кабінету Міністрів України, схваленої постановою Верховної Ради України від 11.12.2014 №26- VIII.
«Комісія хоче залучити до обговорення як найбільше пропозицій від органів місцевого самоврядування, споживачів, громадських організацій, асоціацій, а також і самих компаній. Всі слушні пропозиції будуть враховані при затвердженні зазначених Змін», – зауважила член Комісії Юлія Ковалів.
Проект в найближчий час буде оприлюднено для громадського обговорення на офіційному веб-сайті НКРЕКП. Зміни до Ліцензійних умов будуть прийняті після їх погодження із заінтересованими державними органами та набудуть чинності після державної реєстрації в Міністерстві юстиції та офіційного опублікування в «Офіційному віснику України».