Сергій Пілігрім: \”Я дав присягу Україні і до своєї смерті буду цієї присяги дотримуватися\”

Після утаємниченого ( вперше за багато років без участі журналістів) представлення минулої п’ятниці, яке вже назвали звичайною нарадою особового складу, Сергій Пілігрім у середу врешті зустрівся з місцевими мас-медіа та відповів на численні запитання.
Виходець з Донецької області керівник буковинської міліції поки що працюватиме з приставкою «т.в.о.»
Він вже обізнаний з криміногенною ситуацію в області та познайомив з нею присутніх. За словами Сергія Пілігріма, за 3 місяці у нас зареєстровано 2798 кримінальних правопорушень, з них 856 – тяжких та особливо тяжких. 7 вбивств, наразі всі розкрито. 5 фактів спричинення тяжких тілесних ушкоджень (всі розкрито),6 розбоїв (5 розкрито), 36 пограбувань (20 розкрито),23 незаконних заволодіння ТЗ (розкрито 15). Загалом з 856 кримінальних правопорушень по 396 особи встановлені. Є позитивні напрацювання і з виявлення і документування злочинів і у сфері економіки – 240 посадових злочинів, з них 151 пов’язаний зі службовим підробленням,48 кримінальних правопорушень – зі службовими повноваженнями, 21 злочин – отримання неправомірної вигоди (хабар)… Міліція Буковини припинила також 270 злочинів у бюджетній сфері, боролася з незаконним обігом наркотичних засобів, зброї, організованими злочинними угрупованнями тощо. Надалі Сергій Пілігрім примножуватиме кращі здобутки крайових правоохоронців.
Керівник УМВС області не коментує відставку свого попередника Валерія Зінченка (пішов, мовляв, на підвищення, а не через неминучу люстрацію, і таке рішення прийняло Міністерство), а власне «т.в.о.» пов’язує з прийняттям невдовзі нового законодавства, коли міліція стане поліцією.
На перше місце у своїй роботі головний міліціонер Буковини ставить питання особистої безпеки громадян.
На друге – боротьбу зі злочинами.
На третє – боротьбу з корупцією в усіх її проявах, з розкраданням бюджетних коштів.
На четверте – боротьбу з наркозлочинами.
І найголовніше в роботі, за словами Сергія Пілігріма, – сприяти підвищенню довіри населення до міліції.

Новий т. в. о. начальника міліції Буковини – донеччанин. Він вважає, що Україна єдина і у нас «немає ні москалів, ні «бендерів», ні західних, ні східних…»
Народився нинішній виконуючий обов’язки головного міліціонера краю 02 липня 1962 року в Донецькій області. Батько помер, залишилася мати. Має двох дітей – син, котрий зараз працює в Києві та донька, наразі не працююча. Не працює і дружина Сергія Пілігріма –жіноча половина, як з’ясувалося, «не може знайти роботу». Після служби в армії три роки працював рядовим міліціонером. Створив сім’ю, закінчив Школу міліції, отримав звання лейтенанта… «Пішов працювати в карний розшук, працював у 6-му відділі (що пізніше був реорганізований в УБОЗ) по боротьбі з організованою злочинністю. Останнє місце роботи – керівник обласного УБОЗ в Полтавській області».
У кінці 2011 року попередній міністр (Захарченко, авт..) запропонував Сергію Пілігріму вийти на пенсію за вислугою років. «Два з половиною роки був на пенсії, а коли прийшла біда, у мене було два вибори: брати автомат і йти в батальйон «Донбас» чи поновитися на службі і робити справу, яку я можу», – розповів Сергій Вікторович. – Вирішив поновитися. З березня по листопад перебував у зоні проведення АТО, після працював начальником транспортної міліції. Зараз т. в. о. начальника УМВС у Чернівецькій області.
Вл. інф.

peredplata