ВР скасувала обов\’язковий техогляд авто

ВР скасувала обов'язковий техогляд автоВерховна Рада України (ВР) сьогодні, 5 липня, ухвалила у другому читанні та в цілому президентський законопроект, котрий передбачає скасування обов\’язкового технічного огляду для легкових автомобілів, які не використовуються у комерційних цілях.

Відповідний проект \”Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення надмірного державного регулювання у сфері автомобільних перевезень\” (№ 8397 від 15.04.2011 р.), ініційований главою держави, підтримали 262 народних депутатів.

Ухвалений законодавчий акт також скасовує вимогу щодо обов\’язкової наявності у водія дорожнього (маршрутного) листа та нотаріально посвідченої довіреності на керування транспортним засобом; усуває Державтоінспекцію МВС України від проведення обов\’язкового технічного контролю транспортних засобів та передачу цих повноважень суб\’єктам господарювання; суттєво спрощує порядку проходження обов\’язкового технічного контролю для інших транспортних засобів.

Закон набирає чинності через 30 днів з дня його опублікування.

31 травня ц.р. ВР прийняла за основу проект \”Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення надмірного державного регулювання у сфері автомобільних перевезень\” (№ 8397 від 15.04.2011 р.), тоді його підтримали 253 народних депутатів.

Нагадаємо, 14 квітня 2011 р. Президент України Віктор Янукович запропонував внести зміни до деяких законів України з метою зменшити державний контроль автомобільних перевезень.

Тоді, представник Президента в Конституційному суді Олена Лукаш заявила, що \”основною і головною інновацією проекту закону є скасування обов\’язкового державного техогляду і талона про проходження цього техогляду… як відомо, сьогодні ці обов\’язки виконують підрозділи Державтоінспекції, а в проекті закону пропонується, щоб ці послуги надавали суб\’єкти господарювання, яких на сьогодні 1 тис. 125 \”.

За словами Лукаш, зараз щорічно 6 млн автовласників звертаються до підрозділів Державтоінспекції з метою проходження ТО, \”але як показує досвід, 90% автовласників фактично купують талони про проходження техогляду … і обсяг таких корупційних коштів становить близько 1 млрд грн … тому з метою скасування таких корупційних схем пропонуються спрощена процедура проходження ТО \”.
У свою чергу міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов заявляв, що втрати Міністерства внутрішніх справ (МВС) від скасування техогляду транспортних засобів складуть приблизно 500 млн грн.

21 березня ц.р. Янукович заявив, що вимагає негайно переглянути перелік усіх послуг, що надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ, і зокрема – Державною автоінспекцією.

Президент також висловив думку, що в грандіозну авантюру було перетворено виконання його доручення щодо спрощення технічного огляду транспортних засобів, скасування дорожніх листів і доручень.

Джерело РБК-Україна

peredplata