Буковинські депутати хочуть перевірити законність приватизації газо- та енергопостачальних підприємств краю

24 березня 2017 року під час сесії Чернівецької облради свободівець Віталій Мельничук наголосив на проблемі збільшення відповідальности місцевих рад без будь-яких важелів впливу. Також важливою проблемою для місцевої влади стала повна відсутність впливу на газо- та енергопостачальні підприємства, зокрема такі, як «Чернівціобленерго».

Саме на цих питаннях постійно акцентують, при спілкуванні в районах, місцеві керівники виконавчої влади та місцевого самоврядування. Свободівець зазначає, що ті важелі впливу, які могли би дозволити вирішувати місцеві проблеми від центральної влади практично не передаються на місця – повідомляє прес-служба Чернівецької обласної організації ВО «Свобода».

«На території Чернівецької области, як і на території інших областей, енергопостачальні монополісти мають можливість господарювати практично в автономному режимі і це треба враховувати, а найголовніше – з цим треба боротися. Саме з цього приводу сьогодні, за ініціативою фракції ВО «Свобода» розглядається питання щодо перевірки приватизації газо- та енергопостачальних підприємств із можливістю повернення їх в державну власність», – зазначає Віталій Мельничук.

Свободівець додає, що на рівні держави, без широкого громадського обговорення намагаються вирішити питання побудови на Дністрі каскаду ГЕС, через що екологи, громадськість Буковини проявляють тривогу. Особливо це стосується районів над Дністром.

«На місцевому рівні всі проблеми мають бути чітко проаналізовані та вироблені механізми захисту інтересів місцевих громад із враховуванням державницького підходу і, при необхідності, наполегливого інформування керівництва держави про потреби відповідних законодавчих змін чи недопустимості проведення тих чи інших непродуманих ініціятив», – наголошує свободівець.

При розгляді на сесії питання перевірки приватизації газо- та енергопостачальних підприємств депутати підтримали постановку даного питання та проголосували за основу. Щодо доопрацювання звернення, було вирішено утворити робочу групу з представників фракцій за головуванням ініціятора питання Віталія Мельничука і вже до наступної сесії доповнити текст додатковими важливими вимогами щодо процесів приватизації, знаходження підстав для повернення у державну власність, прозорості формування тарифів на рівні НКРЄ та інших питань.

Новини Партнерів